Dźwig w rowie. Akcja podnoszenia

Udostępnij
Tweet

W piątek około godziny  7:30 samojezdny dźwig przewrócił się w miejscu przechodzenia dwóch nitek gazociągu. We wsi Garki (gm. Odolanów) kierowca dźwigu jadąc od strony Odolanowa w kierunku Sośni, musiał odbić na pobocze. Wszystkiemu winien najprawdopodobniej był jadący z przeciwka samochód ciężarowy. Nie tylko nie zwolnił, ale również nie zjechał na pobocze. Widząc, że dźwig wjechał do rowu, kierowca samochodu ciężarowego odjechał w siną dal. Dźwig przewrócił się dość nieszczęśliwie – w miejscu przechodzenia dwóch gazociągów przesyłających HEL oraz gaz ziemny.

+ {openx:3}

[jwplayer mediaid=”70810″]

Mężczyzna kierujący dźwigiem może mówić o sporym szczęściu. Ratując się przed czołowym zderzeniem z ciężarówką, odbił na pobocze. Szczęśliwie ominął drzewa, po czym przewrócił się na bok. Miejsce upadku 50-tonowego dźwigu było dokładnie pomiędzy dwiema nitkami gazociągu. Przed akcją podnoszenia rozbitego dźwigu, firma Krio postanowiła w znacznym stopniu zmniejszyć ciśnienie w obu gazociągach. Wszystko po to by zminimalizować ryzyko wybuchu. W tym celu firma Krio musiała wypuścić do atmosfery mnóstwo gazu ziemnego.

Gazociągi w pobliżu dróg przebiegają w dodatkowych rurach osłonowych. Nikt jednak nie chciał wziąć ewentualnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie gazociągu, zwłaszcza w obliczu różnych tragedii, które wynikały z lekceważącego podejścia do spraw bezpieczeństwa. Policja poinformowała pobliskich mieszkańców o możliwym niebezpieczeństwie. Na szczęście akcja przebiegła bezproblemowo.

Policja poszukuje kierowcy ciężarówki, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie miała brązową kabinę.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tłumy w Amfiteatrze (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
noname
9 lat temu

sprostujcie godzinę, o 8:10 w piątek przejezdzałem tą drogą i żadnego dźwigu nie widziałem.
Szkoda że info czytam dopiero teraz bo odpalił bym film z wideorejestratora, bardzo możliwe że mijałem się z ciężarówką na trasie

noname
odpowiada  noname
9 lat temu

Dobra nieaktualne. Prawa strona drogi wyjezdzajac z Bonikowa w strone Sosni to Garki a prawa strona drogi wjezdajac do Bonikowa (miejsce przewrocenia sie dzwigu) to Boników a wiec wedlug mnie miejsce zdarzenia bylo w Bonikowie, a zatem tam juz nie jechalem

michal
9 lat temu

Przewidziana nagroda za pomoc w odszukaniu sprwacy wypadku kontakt 500160171

3
0
Napisz co o tym sądziszx