Ruszył remont Alei Słowackiego

Blisko półtora kilometra drogi krajowej nr 25 na trasie Ostrów -Kalisz będzie przebudowane – na tym odcinku powstaną cztery pasy i zostanie zupełnie przebudowane skrzyżowanie ulic Bracka-Nowa Krępa-DK 25. To inwestycja połączona wspólnym przetargiem i wyłonionym wykonawcą z budową II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Od usuwania kolizje: wodno-kanalizacyjnych, melioracyjnych, energetycznych, telekomunikacyjnych i gazociągowych rozpoczyna się zapowiadana przebudowa Al. Słowackiego na odcinku od ul. Kaliskiej aż do węzła w Czekanowie. To inwestycja realizowana przez właściciela drogi czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu.

– Zgodnie z naszymi sugestiami, jako przedstawicieli Ostrowa Wielkopolskiego, wykonawca zaczyna właśnie od przebudowy ul. Kaliskiej, na te prace ma 12 miesięcy od momentu podpisania umowy, z wyłączeniem okresu zimowego, który jest doliczany do okresu budowy. Tak więc najpierw będziemy mieć przebudowaną ul. Kaliską i poszerzoną o dwa pasy aż do węzła w Czekanowie, równolegle w pewnym czasie te prace nałożą się na konkretne rozpoczęcie prac budowlanych przy II etapie obwodnicy – mówi Jarosław Urbaniak, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekt tej przebudowy wzięło na siebie miasto, tak by maksymalnie przyspieszyć prace związane z przebudową drogi krajowej nr 25. Prace budowlane zostały połączone przez GDDKiA razem z dokończeniem budowy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego.

– Ta przebudowa dziś najbardziej interesuje kierowców poruszających się po Ostrowie Wielkopolskim, ale oczywiście te prace wiążą się z kolejnymi utrudnieniami na drogach. Zapowiadana od lat przebudowa ul. Kaliskiej od skrzyżowania z ul. Bracką aż do węzła w Czekanowie przechodzi jednak z fazy planów w konkretne prace. Na tym odcinku powstanie czteropasmowa jezdnia oraz w skrzyżowanie włączona będzie ul. Nowa Krępa. To pozwoli na lepsze skomunikowanie dojazdu w okolicach McDonaldsa – dodaje J.Urbaniak.

Budowa 13-kilometrowego odcinka II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego jest kontynuacją I etapu obwodnicy, który został przekazany do użytkowania pod koniec 2009 roku. Budowa II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego przewidziana jest do dofinansowania ze Środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIŚ ) perspektywy finansowej UE na lata 2014- 2020.

Umowa na budowę II etapu budowy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego została podpisana 10 października 2014r. Wykonawcą budowy jest firma Mota-Engil Central Europe S.A. i Mota-Engel, Engenharia e Construcao S.A. cena budowy wynikająca z przetargu to 284 mln zł brutto.

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tedek
7 lat temu

A ziemia pod te nowe 2 pasy dodatkowe przypadkowo należy do córki b. prezydenta?
Po co 2 kolejne pasy w stronę kalisza? – odkorkujcie krotoszyńską/z Alejami w godzinach szczytu

Karol3414
odpowiada  tedek
7 lat temu

Jak zrobią obwodnicę to się samo odkorkuje, bez niej nie ma szans na to żadnych.
Cóż, ziemia chyba faktycznie należy do rodziny Ś. ale chyba nie sądzisz, że z tego powodu powinni budować nową drogę tak by ominąć jej ziemię, a dwa pasy w stronę Kalisz są jak najbardziej uzasadnione, wystarczy spojrzeć na zjazd w stronę galerii żeby to widzieć.

Fuj
7 lat temu

Wiadomośc jest skopiowana ze strony UM. Taka właśnie propaganda, że zdjęcia awarii Wodkanu „ubrane” zostały jako rozpoczęcie prac przy obwodnicy. Gdyby ich nie było w ogóle to nie zaczynałbym tematu. Według mnie tekst i dodawane do niego zdjecia powinny być spójne.

Karol3414
odpowiada  Fuj
7 lat temu

Wiesz, jakoś nie podejrzewam redakcji Ostrów24 o robienie propagandy obecnemu prezydentowi.

Fuj
7 lat temu

Jeżeli UM pisze na swojej stronie o rozpoczęciu prac i zamieszcza zdjęcia niemające nic wspólnego z tym tematem to jest to propaganda. Tyle w temacie. Gdyby w dziurę pod asfaltem wpadł autobus z ludźmi to nikt tego nie łączył by z rozpoczęciem prac.

Karol3414
odpowiada  Fuj
7 lat temu

A to jest strona UM, czy portal informacyjny Ostrów24?
Co to za propaganda? Mówić o rozpoczęciu przebudowy/modernizacji drogi a pokazywać zdjęcie awarii zupełnie innego odcinka tej drogi, tj. niepodlegającego przebudowie?

kierowca
7 lat temu

Nagle z okazji wyborów wszystko ruszyło z kopyta. „Sprawdzony Prezydent” buduje drogi… stopy procentowe kredytów poszybowały w dół, paliwo na stacjach nawet po 4.99… Od stycznia pewnie wzrost pensji minimalnej do tej tzw magicznej średniej krajowej;] A po wyborach VAT 35%, Akcyza paliwowa +2zł, posiadanie Marihuanen karane śmiercią, przekroczenie prędkości o 10km/h 1000zł mandatu 21 punktów, konfiskata pojazdu i wpieprz pałą po piętach.

Karol3414
odpowiada  kierowca
7 lat temu

Nagle ruszyło? Obwodnica rusza już kilka lat, w końcu ruszyć musiało i nie ma w tym zasługi prezydenta.
Kredyty maleją już też od dawna, systematycznie co trzy miesiące dostaje z banku informacje i nie pamiętam już kiedy raty szły w górę.
Reszta Twoich wypocin to już debilizm czystej postaci więc szkoda nawet się ustosunkowywać.
Zresztą, trudno dyskutować z gościem, który nie rozumie co to jest średnia krajowa.

Adam
7 lat temu

,,Projekt tej przebudowy wzięło na siebie miasto” hehehehe No to jak się już Ostrowiaki wzięli za coś, to na pewno wyjdzie jak zawsze – czyli nijak

Fuj
7 lat temu

To zdjęcie to akurat awaria Wodkanu – widać w jakim stanie są sieci. Dobrze ze nikt nie wpadł w ta dziurę widoczna pod asfaltem. Propaganda Urbaniakowa nawet zagrożenie dla życia próbuje przekuć w sukces. Wstyd.

Karol3414
odpowiada  Fuj
7 lat temu

Czy Ty jesteś głupi?
Pytanie retoryczne. Co ma propaganda i planowana od dawna modernizacja DK25 do awarii sieci wod-kan?
Pękła rura, to i jezdnie podmyło. całe szczęście WODKAN zdążył się za to wziąć zanim zapadła się jezdnia pod jadącym samochodem.

11
0
Napisz co o tym sądziszx