PiSmo bez mięty

Ostrowskie struktury Prawa i Sprawiedliwości (PiS) ogłosiły listy kandydatów w wyborach samorządowych 2014. Najwięcej emocji wywołała jednak nieobecność Andrzeja Dery, który startuje na prezydenta Ostrowa Wlkp. z poparciem krajowych władz PiS-u. Pomimo pisemnego namaszczenia go przez Jarosława Kaczyńskiego, mięty do Dery nie czują lokalni działacze tej partii, nazywając go w kuluarach „zdrajcą”. Przypomnijmy, że Andrzej Dera odszedł z PiS-u współtworząc wówczas Solidarną Polskę m.in. ze Zbigniewem Ziobrą.

+

Obecna sytuacja osłabia wizerunek lokalnych struktur partii, które w imię wyższości własnych, negatywnych uczuć do Andrzeja Dery, nie zamierzają go oficjalnie popierać. Andrzej Dera wystawił w wyborach samorządowych kandydatów z własnego komitetu, konkurując z kandydatami z Prawa i Sprawiedliwości.

[jwplayer mediaid=”70735″]

CZYTAJ  Złodziejaszek poszukiwany

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wyborca
8 lat temu

Jacy kandydaci takie wyniki……

Magdalena
8 lat temu

Brak słów!

Obiektywny
8 lat temu

Mikołajczyk niech lepiej weźmie się do pracy, promuje się na barkach szkoły, organizuje spotkania dla wybranych rodziców przy suto zastawianych stołach… biega do urzędu podlizyjąc się Urbaniakowi…. Ostatnie występy- Wieczór dla duszy- zawsze były organizowane w maju, dziwnym trafem są teraz, przypadek, przed wyborami? Tak wygląda przyszłość tego miasta?

wyborca
8 lat temu

Nie jestem za PiSem, ale w wypadku nie udzielenia poparcia Derze akurat pochwalam ich decyzję. Postąpili bardzo rozważnie, nie popierając ich.

macari
8 lat temu

PiS w Ostrowie Wlkp. to socjaliści z Żoliborza. Wystarczy spojrzeć na kandydatów i może się okazać, że p. Dera ze swą strategią ma rację.

kefir
odpowiada  macari
8 lat temu

Głos rozsądku. PiS istotnie jest partią socjalistyczną. Z racji nacisku na naród, tradycję (oczywiście wg ich wizji , wszelkie odstępstwa surowo zwalczane) partią narodowo-socjalistyczną. Wrogą odłamowi komunistycznemu, choć z tego samego, socjalistycznego pnia. Dlaczego jednak nazywają ich partią prawicową to nikt nie potrafi wytłumaczyć.

krzysztof
8 lat temu

o czym wy piszecie ale sie trafili no no szabelka i cheja tylko to potraficie , poczytajcie wieszcza

do: Kaldzberger
8 lat temu

Zgadzam się z Tobą w 100%

Kaldzberger
8 lat temu

Nie można tego inaczej odczytać jak gra o utrzymanie obecnego układu sił. Gramy o stołki i nic więcej. Po przedstawicielach partii prawicowej spodziewałem się czegoś innego. Głosowałem na PIS od wielu lat. Teraz już nie dostaną mojego głosu.

kefir
odpowiada  Kaldzberger
8 lat temu

Powiedz mi, na jakiej podstawie uważasz PiS za partię prawicową? Nie jesteś wyjątkiem, jest wielu takich ludzi. Ale może Ty mi wreszcie to wytłumaczysz, bo nie pojmuję, dlaczego lewicową partię uważacie za prawicową?!

Cxw
8 lat temu

Decyzja PiSu jest dla mnie niezrozumiała. Wygląda na to, że ogon wywija psem.

Oli
8 lat temu

Ciekawe gdzie byłby Pan Ławniczak i Pani Maląg gdyby nie Pan Poseł Dera. Nikt by nawet o nich nie słyszał.

niePiS
odpowiada  Oli
8 lat temu

Dokładnie! To samo ta cała Szymańska-Dera. Wypłynęła na nazwisku, a teraz takie coś. Ja tam posła Dery nie lubię, ale to co jego partyjne koleżanki i koledzy wyprawiają to już przesada.

wyborca
odpowiada  niePiS
8 lat temu

I to dokladnie zobaczmy jak ta Pani zachowuje sie na swojej ulicy …….. żenada

26
0
Napisz co o tym sądziszx