Lekarz zatrzymał pijanego pacjenta

Udostępnij
Tweet

Ponad 2 promile alkoholu miał kierowca samochodu, któremu dalszą jazdę uniemożliwił lekarz jednej z przychodni w Ostrowie Wielkopolskim. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz jego uprawnienia do kierowania. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mogą mu grozić 2 lata więzienia.

+

Wczoraj do jednej z przychodni lekarskich w Ostrowie Wielkopolskim przyszedł mężczyzna, który miał zostać przyjęty na oddział. Jego stan wyraźnie wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu, dlatego nie mógł być przyjęty przez lekarza celem wstępnej konsultacji.

Po jakimś czasie lekarz, który wcześniej rozmawiał z tym mężczyzną zauważył, że wsiada on do samochodu. Lekarz natychmiast wybiegł z przychodni i swoim samochodem zdążył dojechać do cinquecento, którym odjeżdżał mężczyzna. Ten na dawane znaki zatrzymał się. Wtedy lekarz dobiegł do tego samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki auta, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że kierowcą cinquecento jest 47-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajduje się 2,36 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Reakcja na zachowanie kierowcy fiata, to kolejny w ostatnim czasie, budujący przykład obywatelskiej postawy i braku społecznego przyzwolenia dla kierujących „na podwójnym gazie”.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wypadła z drogi. To nie jej wina?
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxx
9 lat temu

Brawo!

zenek
9 lat temu

Blad w tytule. Zatrzymać może funkcjonariusz organów ścigania jesli istnieją ku temu przesłanki, obywatel innego obywatela może ująć. Tak mówi prawo.

heh
9 lat temu

wystarczyłoby mieć szybkie auto i uciec jak najdalej , chowając samochód i siebie do wytrzeźwienia. po fakcie nie ma szans na karę

ccc
9 lat temu

Przeczytałem : Lekarz zatrzymał pijanego policjanta a nie pacjeta 😀

kefir
odpowiada  ccc
9 lat temu

Policjanta by puścił.

5
0
Napisz co o tym sądziszx