OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Czy chcesz bezmięsnych hot-dogów?

“Chcemy zdrowszych, bezmięsnych hot dogów. #LEPSZYORLEN” – pod takim hasłem zwolennicy diety roślinnej zbierają podpisy pod petycją skierowaną do zarządu PKN Orlen. W ciągu doby podpisało ją już ponad 3000 osób, a post z informacją na ten temat na fanpage’u Stowarzyszenia Otwarte Klatki miał prawie pół miliona odsłon.

+

W petycji aktywiści przekonują, że uzupełnienie oferty Stop Cafe na stacjach Orlen o zdrowsze, bezmięsne hot dogi powiększy grono klientów sieci oraz pomoże chronić zwierzęta i środowisko.

Wystosowanie listu do zarządu PKN Orlen jest częścią kampanii restauracyjnej stowarzyszenia Otwarte Klatki – RoślinnieJemy. “Coraz więcej osób chce sięgać po posiłki całkowicie roślinne” – tłumaczy Olga Filimon, koordynatorka kampanii z Otwartych Klatek. “Dieta roślinna zyskuje na popularności w szybkim tempie, bo jest w stanie sprostać zróżnicowanym potrzebom i motywacjom – od zdrowotnych, przez ekologiczne, po te związane z empatią wobec zwierząt. W kampanii RoślinnieJemy koncentrujemy się na tym, aby uświadomić rynek na temat tego, jak duży jest to popyt i zachęcić do wprowadzania do menu posiłków składających się w całości ze składników roślinnych”.

Z opublikowanych w sierpniu tego roku badań CBOSu wynika, że 12% Polaków częściowo lub całkowicie wyeliminowała ze swojego jadłospisu mięso. Podpisy skierowane do zarządu PKN Orlen zbierane są na stronie: http://www.otwarteklatki.pl/petycja-do-orlenu

39 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
shadov
6 lat temu

popierdoliło do reszty… banda sekty i wstrętnych, roszczeniowych “ludzi” atakujących NATURALNY gatunek ludzki i jego odruchy ; ludziom się już z nudy i dostatku w DUPACH PRZEWRACA

Jacek
odpowiada  Obiektywny
6 lat temu

Naucz się czytać, potem pisz bzdury. Gdzie w artykule jest mowa o usunięciu hotdogów mięsnych?! Na prawdę czytanie to taki ból?!

Lech
6 lat temu

“chcemy sojowych hod dogów”
Onegdaj dałem mojemu psu sojowy kotlet.
Powąchał i spojrzała na mnie bestia tak dziwnie jakoś i odeszła, a ona byle czego nie zje.
Wybredniś czy co?!

kefir
odpowiada  anon
6 lat temu

I to jest właściwe podejście! Uszanowanie.

san
odpowiada  Laus
6 lat temu

ja pracuję fizycznie ciężko, jestem kobietą, mam 24 lata, jestem veganką od 7 lat i nie muszę jeść mięsa, żeby mieć siłę, pozdrawiam : )

Docent
6 lat temu

Czytam i oczom nie wierzę jakie to nasze internetowe społeczeństwo jest zakompleksione, odarte z godnośći kultry osobistej i dobrego wychowania. A co się tyczy akcji czy to coś zmieni jeśli parówki sojowe będą na stacji czy nie, czy dzięki temu ktokolwiek zbiednieje, zachoruje , etc. Skoro sami z Orlenu do tej pory nie wpadli na taki pomysł (bo pewnie tam pracują ojcowie tych co się tutaj wypowiadają) to dlaczego nie dać im do myślenia że mogą na biednym społeczeństwie więcej zarobić wprowadzając jeszcze jeden produkt ?! Ludzie którzy nie jedzą mięsa to chyba ta mniejszość w Polsce która czyta książki i nie tylko te kulinarne a reszcie albo to zwisa albo właśnie inni którzy szukają wroga we wszystkich dookoła siebie co tylko różni się od nich samych!! Teraz nie tylko będą gmerać innym w majtach ale także w garach ! Jak mawia Mariolka ŻAAAAAAAALL

Jola
odpowiada  Gazda
6 lat temu

Czytanie ze zrozumieniem, szkoła podstawowa Panie :-)… “UZUPEŁNIENIE oferty” więc możesz sobie jeść swoją dziczyznę i schabowego człowieku, kto Ci broni.

Pulina
6 lat temu

Mam 32 lata jestem vege od 15, pracuje normalnie fizycznie od 18 roku zycia i ani razu nie zalowalam swojej decyzji. A wiekszosc z Was nie umie nawet czytac ze zrozumieniem, oni nie walcza, zeby byly TYLKO vege hot-dogi, nikogo nie zmuszają do przejścia na dietę roślinną, ale źeby z oferty, która ma kilkanaście pozycji chociaż JEDEN był wegański. I pytam się co w tym złego?!?

imie
odpowiada  Aga
6 lat temu

Warzywa też mają uczucia, wpier*alaj kamienie 🙂

imie
odpowiada  :)
6 lat temu

Składnikami parówki są: resztki z ubojni, papier itp. Więc stwierdzenie, że jest tam mięso to co najmniej niedorzeczne 🙂

39
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x