OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Podsumowanie akcji: Sprzątania świata

Blisko 7 ton odpadów zebrano w Ostrowie Wielkopolskim podczas tegorocznej akcji “Sprzątanie Świata – Polska”. Akcja odbyła się od  19  do 22  września br. Sprzątaniu świata przyświecało hasło „Turysto szanuj środowisko”.

+

W tegorocznej akcji wzięło udział ok. 3000 uczniów ostrowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także Południowowielkopolska Grupa OTOP oraz aresztanci z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli za zadanie posprzątać tereny wokół budynków swoich szkół, przyległych ulic, sąsiednich osiedli mieszkaniowych, parków oraz terenów zielonych. Z kolei  Południowowielkopolska Grupa OTOP zajęła się sprzątaniem stawu mieszczącego się przy skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej z Al. Solidarności. Natomiast osoby przebywające w Areszcie Śledczym sprzątały teren ul. Przy Lesie.

Gimnazjum nr 3

SP 4

SP 7

SP 9

SP 13

Areszt Śledczy

OTOP

W sumie zebrano prawie 7 ton odpadów. Osoby z Aresztu Śledczego zebrały 3,06 ton odpadów. Całą akcja sfinansowana została przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami tut. Urzędu. Odpady zostaną odebrane przez Zakład Oczyszczania i Gospodarowania Odpadami „MZO” S.A.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ja
6 lat temu

na zdjęciach widać że nie wszystkie dzieci mają odpowiednie rękawice ochronne. Kto przeszkolił dzieci z zasad BHP dotyczących zbierania śmieci?. Generalnie wysługiwanie się dziećmi bez ochronnych rękawic nie jest dobrym rozwiązaniem a hasło „Turysto szanuj środowisko”. powinno brzmieć “Dzieci bez rękawic zbierają śmieci ” Wie ktoś ile dzieci brało udział w akcji. 7 ton śmieci przez ilość dzieci i dowiemy się ile śmieci zebrało jedno dziecko?

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x