Zderzenie Witosa-Ledóchowskiego

Udostępnij
Tweet

Kolejne dwa prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. W obu przypadkach sprawcy wymusili pierwszeństwo przejazdu.

+

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek około 17:20, na skrzyżowaniu ul. Różanej i Okólnej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący fiatem doblo 56-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z 46-letnim rowerzystą. Rowerzysta trafił do szpitala, ale obrażenia których doznał nie były groźne.

Drugie zdarzenie miało miejsce wczoraj na skrzyżowaniu ul. Ledóchowskiego i Witosa. Około godziny 20:20 kierujący samochodem marki Renault Laguna skręcając w ul. Witosa, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka fiatowi punto. W wyniku zderzenia samochodów kierowca punto oraz dwójka jego pasażerów wymagała pomocy ambulatoryjnej. 26-letni kierowca laguny nie doznał żadnych obrażeń.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny tych zdarzeń. W obu przypadkach, za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa, policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania kierowcom, którzy przyczynili się do zaistnienia tych zdarzeń.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca
9 lat temu

Przesada z tym prawo jazdy, jeżeli ktoś jezdzi za granice to po zatrzymaniu dokumentu niema co się ruszać z kraju…. Śmieszne to jest

Denver
9 lat temu

Policja zatrzymuje prawa jazdy a nie je odbiera. Dopiero sąd decyduje czy rzeczywiście za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zabrać prawko. Już wiele rozpraw zakończyło się odrzuceniem wnioski na odebranie prawa jazdy a koszty rozpraw ponosi nie kto inny jak podatnik. Gdyby za każdą źle podjętą decyzje policjant musiałby płacić z własnej kieszeni to nie byłoby tylu zatrzymań praw jazdy

dee
odpowiada  Denver
9 lat temu

Gdyby policjant za każdym razem miał zastanawiać się nad tym, czy w przypadku pomyłki w jakiejś sprawie będzie musiał zapłacić, to w ogóle by takiej decyzji nie podejmował. Przy ocenach konkretnych zdarzeń najlepiej postawić się na miejscu drugiej osoby – pomyśl, gdyby w Ciebie wjechał ktoś narażając życie Twoje i Twoich dzieci i byłoby widać, że nie orientuje się w przepisach albo celowo je łamie, co doprowadziło do wypadku, to też byłbyś za odebraniem mu uprawnień.

Aneta
odpowiada  dee
9 lat temu

W kodeksie jako tako nie jest jasno określone za co zatrzymuje sie prawko… Jest paragraf za „spowodowanie zagrożenia i naruszenie przepisów”. I właśnie w tym problem, bo mogą zatrzymać za spowodowanie poważnego wypadku śmiertelnego ale również np. za wjechanie pod prąd.

Gieniu
9 lat temu

Się rozpędzili z tym zabieraniem prawka, niedługo to już podczas rutynowej kontroli będą zabierać zapobiegawczo, mam na kamerce kilka przypadków łamania przepisów przez policjantów w Ostrowiu, wyślę im, to może i sobie poodbierają

Janek
9 lat temu

wszędzie tak zabierają prawka za spowodowanie kolizji lub wypadku? czy tylko w naszym skorumpowanym ostrówku?

6
0
Napisz co o tym sądziszx