OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powstaną światła Gorzycka/Długa

Do 17 października  2014 roku będzie zamontowana akomodacyjna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Długa/ Gorzycka w Ostrowie Wielkopolskim. To kolejna wspólna inwestycja miasta i powiatu, ponieważ jedna z dróg jest drogą powiatową.
+

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Gorzycka (droga powiatowa) i Długa (droga gminna) ma poprawić bezpieczeństwo i warunki ruchu drogowego.

Zadanie realizuje Powiat Ostrowski, przy wsparciu z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.  Całkowity koszt  inwestycji to 180 tysięcy złotych, z czego 90 tysięcy złotych to środki miejskie.

Kolejna sygnalizacja świetlna, jaka w najbliższym czasie pojawi się w Ostrowie Wielkopolskim zlokalizowana będzie przy skrzyżowaniu ulic Sadowa/ Kamienna. Miasto ogłosiło przetarg na realizację zadnia.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Długa / Gorzycka to  nie pierwsza wspólna inwestycja miasta i powiatu. Do tej pory w ramach współpracy wybudowano rondo przy ulicy Witosa, zamontowano światła przy skrzyżowaniu ulic Strzelecka – Klasztorna oraz wybudowano ścieżkę rowerową na ulicy Limanowskiego.

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tadzik
6 lat temu

i o to chodzi by pały sobie w radiowozie spały a światła śie same wygasały NIEROBY !!!

Frank
6 lat temu

NARESZCIE !!!!!!!!!!!!!!!1

re
odpowiada  ricki
6 lat temu

będą skoordynowane czyt, połączone ze “szalabanami” przejazdu kolejowego…

mcj
odpowiada  uśmiechnięty pysk
6 lat temu

Jakoś nie jestem bywalcem targowiska, a uważam że światła w tym miejscu są zbędne, bo będą spowalniać ruch – BURAKU! Kto próbował około 15-ej przedostać się z Zacharzewa na Zębców i stał w korku najpierw na przejeździe kolejowym, a później na światłach Długa/Odolanowska ten rozumie o co lament.

uśmiechnięty pysk
6 lat temu

wybudowanie tych świateł to najwięcej krytykują bywalce targowiska tzw.buraki – bardzo dobre rozwiązanie

Janek
odpowiada  miki
6 lat temu

obesRajski mieszka tuż za skrzyżowaniem 😉

LWG!
odpowiada  LWG!
6 lat temu

tak wiec jak macie możliwość śmigajcie moto żeby nie stać bezsensownie w korkach i szybciej przemieszczać sie

LWG!
6 lat temu

w tym mieście sie coraz to wolniej jezdzi niedługo to policji suszarki potrzebne nie bedą bo nikt sie nie rozpędzi bo na kazdym skrzyżowaniu czerwone, ronda itd… powinni robić zeby jak najszybciej pokonywać droge a nie cały czas stać. ledwo co sie rozpędzisz musisz hamować bo albo ustąp albo światła albo rondo albo jeszcze jakieś gówno które powoduje korki i trudność z przejazdem przez miasto dobrze że teraz wprowadzili że mając kat. B można 125 śmigać przynajmniej korki można moto omijać i jak jest korek na światłach jesteś pierwszy i stać nie musisz aby minus jest ten że trzeba mieć 3 lata kat B zeby śmigać moto… a wiec MOTOCYKLE górą zero korków, szybsze pokonywanie drogi, nie musisz stać w korkach któryś z kolei tylko elegancko sobie wymijasz auta środkowym pasem, i nie jedziesz jak święta krowa 20km/h tylko przy odwadze i ryzyku zapierdalasz 😀

heh
6 lat temu

lepiej poświęcić te pieniądze na wyprawki dla noworodków a nie zakładać światła tam, gdzie zamiast przyspieszyć ruch spowolnią go. są miejsca w których sygnalizacja świetlna jest wręcz niezbędna ale to akurat nie jest takie miejsce

gorzycka
6 lat temu

za 180 tys zł to te światła chyba bedą z kosmosu…

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x