OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Co dalej z elewatorem? Będzie licytacja

Elewator u zbiegu ulic Krotoszyńska/Spichrzowa w Ostrowie Wlkp. od lat szpeci ostrowski krajobraz. Zagmatwane kwestie prawne nie potrafiły wskazać konkretnego właściciela. Obecnie wystawiono jeden z większych budynków w Ostrowie Wlkp. na licytację komorniczą.

+

Przedmiotem licytacji jest prawo użytkowania wieczystego nieruchomości i własności budynków oraz urządzeń stanowiących odrębną nieruchomość.

Nieruchomość oznaczona jest jako działki nr 1/1, 1/2 i 1/3 o łącznej powierzchni 0.7473 ha, na jej terenie znajdują się: budynek elewatora zbożowego, budynek mieszkalno – biurowy, budynek socjalny (po spaleniu), budynek stacji transformatorowej (po spaleniu), budynek magazynowo – warsztatowy, budynek garażowo – gospodarczy, budynek gospodarczy.

Działka gruntu w użytkowaniu wieczystym do dnia 04.12.2089 r.Suma oszacowania wynosi 925 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 693 750,00 .Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 92 500,00 zł.

Minusem jest fakt wpisania budynku do rejestru zabytków. Tak to już jest w naszym mieście, że perełki architektoniczne nie wpisywano do rejestru, a obiekty, które urodą nie grzeszą zostały wpisane. O obowiązku remontowania elewacji w tonacjach szarości nie będziemy się teraz rozpisywać.

Licytacja odbędzie się w dniu23-09-2014 o godz. 08:30 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą przy ul. Sądowej 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, pokój 27.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stalin
odpowiada  szczena
4 lat temu

Jak dorosnę zostanę Szczeniaczkiem.

ps
6 lat temu

a może by tak zrobić tam ELEWATOR!!!!

mcj
odpowiada  Alek
6 lat temu

Nie wchodzi, bo przerobienie tego na mieszkania jest droższe niż zburzenie i postawienie od nowa. Druga sprawa to kto by chciał mieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej i węzła kolejowego.

Uu
6 lat temu

Mogliby zrobić jakąś stołówke lub schronienie dla bezdomnych.. Zima idzie a nie jakies pier*olone mieszkania. Malo mieszkan w osw?

Alek
odpowiada  mcj
6 lat temu

Oczywiście, że wchodzi w grę jako rewitalizacja i pod nadzorem konserwatorskim. W całej Polsce teraz takie budynki się adaptuje patrz Łódź Bydgoszcz itd. To jest idealne miejsce na hotel, bo można wylansować widok na “żelazną rzekę”, a my w ostrówku nic nie mamy jedynie kolej i to jest nasze serce, Obiekt ładniejszy niż kiczowate Komeda, Granada i inne ostrowskie potworki.

JT
6 lat temu

SZPECI KRAJOBRAZ?! MINUSEM JEST WPISANIE TEGO OBIEKTU DO REJESTRU ZABYTKÓW?!
Jedynym minusem jest brak pomysłu na zagospodarowanie tego typu obiektu w naszym mieście. I dalsze przyzwolenie lokalnych władz na jego niszczenie.
Pozytywnym przykładem zagospodarowania takich obiektów poprzemysłowych jest np. Łódzka manufaktura czy też Poznański Browar.
Polecam też m.in. Panu Redaktorowi lekturę chociażby podstawowych reportaży na temat polskiej przestrzeni takich jak: “Wanna z Kolumnadą” lub “Źle Urodzone” napisane przez wybitnego reportera Filipa Springera. Żeby choć trochę mieć pojęcie o czym się mówi.
Jako architekt mogę dodać że jest to kawał bardzo dobrej i ciekawej architektury. Jako społeczeństwo powinniśmy stanowczo sprzeciwiać się pozbywania z naszej i tak już ubogiej przestrzeni pod względem architektury, obiektu, który stanowić może wspaniałe miejsce do realizowania turystyki kulturowej ubogacającej nasze miasto. Warto również zauważyć, że budynek jest doskonałym zwieńczeniem osi widokowej wiodącej od ul. Krotoszyńskiej jadąc w stronę centrum miasta.

Kryterium0
6 lat temu

Może Grażynka Kulczyk się skusi?? Rzeźnie zmieliła i też zabytek był więc co jej szkodzi rozpie&*olić elewator.

szczena
6 lat temu

ano. mogli by wyburzyć te siedlisko ćpunów.

no i gdyby nie pokaz szczeny na dopalaczach i acodinie to by tego zdjęcia elawatora wyżej nie było. chwała mu za to!

xxx
6 lat temu

a co z ludzmi tam mieszkającymi?

kamil
6 lat temu

jak to szpeci wgl to nawet fajnie wygląda i tak za duża cenę nikt tego nie kupi

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x