Projekt nowego przedszkola

6 projektów dotyczących koncepcji architektoniczno-urbanistycznej nowego przedszkola wpłynęło na konkurs ogłoszony przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. I miejsce i zaproszenie do dalszych negocjacji otrzymała pracownia Studiowarsztat Mikołaja Wowera z Poznania. Przedszkole ma powstać w rejonie ulic Sportowej i Świetlicowej w Ostrowie Wielkopolskim.

+

Budynek będzie jednokondygnacyjny, energooszczędny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt przewiduje również całe, niezbędne zagospodarowanie terenu

Będzie to obiekt wysokoenergooszczędny w klasie A, zgodnie ze wszystkimi wytycznymi regulaminu programu Lemur Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zastosowane materiały izolacyjne będą o odpowiedniej grubości, dodatkowo zamontowana zostanie wentylacja nawiewno-wywiewna z systemem rekuperacji. Docelowo ma zostać obniżone zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku, jak i do ciepłej wody – podkreśla Barbara Spiżak-Marek, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Przedszkole będzie miało mieć cztery oddziały, salę do ćwiczeń logopedycznych, salę do ćwiczeń, salę do spotkań i występów, magazyn na leżaki oraz węzeł sanitarny. Każdy z oddziałów będzie dostosowany do użytkowania dla osób niepełnosprawnych i posiadał bezpośrednie wyjście na zewnętrzny plac zabaw. Obiekt będzie miał również szatnie dla ok. 100 przedszkolaków.

W budynku będzie także miejsce na węzeł kuchenny i część biurowo-administracyjna. Główne wejście do przedszkola będzie lokalizowane od strony ul. Świetlicowej. Projektant musi także zaplanować niską i wysoką zieleń wokół budynku przedszkola i placu zabaw.

– Środki na projekt i dokumentację zostały zabezpieczone w budżecie na 2014 rok. Budowa obiektu powinna się rozpocząć w przyszłym roku. Docelowo do nowego czteroodziałowego przedszkola zostaną przeniesione oddziały z obecnego Przedszkola nr 3 przy ul. Jankowskiego, które po przenosinach w 2003 roku dzieli budynek ze żłobkiem. Po przeprowadzce budynek przy ul. Jankowskiego w całości będzie przeznaczony na Żłobek Miejski – dodaje Prezydent Jarosław Urbaniak.

Na konkurs wpłynęło 6 koncepcji, ich oceną funkcjonalną i użytkową zajmował się sąd konkursowych, w skład którego wchodzili m.in. architekci i projektanci. III miejsce zdobył projekt firmy Andrzej Cempel Projekty, Kosztorysy z Ostrowa Wielkopolskiego; II miejsce – Pracownia Architektoniczna Archiformacja ze Środy Wielkopolskiej. Zwycięską koncepcję architektoniczno-urbanistyczną wykonała pracownia Studiowarsztat Mikołaja Wowera z Poznania

CZYTAJ  Ostrów znowu zalany (ZDJĘCIA)
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kafi
9 lat temu

pan prezydent już dogaduje kogo ze znajomych wcisnąć na nauczycieli do nowego predczkola , bo nie ma jak znajomy , znajoma z protejcji

pola
9 lat temu

ciekawe czy beda gdziekolwiek ogloszenia pracy dla nauczycieli czy pan …. juz obsadzil „swoimi”

Aneta
9 lat temu

To super,w Ostrowie brakuje Przedszkoli.

ADK
9 lat temu

bardzo fajnie

4
0
Napisz co o tym sądziszx