Straż Miejska na rowerach

Udostępnij
Tweet

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, niszczenie infrastruktury miejskiej w parkach czy skwerach, zaśmiecanie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych i inne wybryki chuligańskie, choć rzadko, jednak to wykroczenia, z którymi spotyka się Straż Miejska.

+

Są miejsca, gdzie radiowozy służbowe mają utrudniony dojazd lub jest on całkowicie niemożliwy, a zaistniała sytuacja wymaga podjęcia szybkiej interwencji lub przeprowadzenia zwyczajnej kontroli większego obszaru.

 Z tego względu w tym roku w sezonie letnim podczas sprzyjających warunków atmosferycznych ostrowscy strażnicy miejscy, oprócz patroli pieszych i zmotoryzowanych pełnią również służbę patrolową na rowerach.

 Zgodnie z wcześniej ustaloną dyslokacją służby, rowerowy patrol strażników kontroluje tereny parków, skwerów, obiektów sportowych, tereny boisk szkolnych, placów zabaw jak również przejezdność samych ścieżek rowerowych. Ponadto, patrole podczas objazdów porządkowych poszczególnych dzielnic i osiedli, sprawdzają miejsca narażone na powstawanie nielegalnych wysypisk śmieci.

Oprócz posiadanych w ramach wyposażenia podstawowych elementów umundurowania, środków przymusu bezpośredniego oraz środków łączności, patrole rowerowe wyposażone zostały również w apteczki pierwszej pomocy, do udzielania której zostali wcześniej przeszkoleni.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ujawniono ciało na przystanku (ZDJĘCIA) AKTUALIZACJA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PanKtosTam
9 lat temu

Brawo! Ciekawe czy rozpisali przetarg na te rower?
A swoją droga to gratulacje zakupu takiego badziewia bez amortyzatora gdzie po paru godzinach jazdy po mieście boli dosłownie wszystko!

aaa
9 lat temu

Stare barany niecvh sie wezma sumiennie za robote mi dali mandat na krzyzowce Wroclawska-Wiosny Ludów gdzie stanalem doslownie na pol minuty stwierdzajac ze maja tak swietnie monitorowane miasto ze odrazu maja zgloszenie na takie sytuacje. Proponowana kwota mandatu przez tych baranow byla 1000zl niby ze niema 10 metrow od skrzyzowania i 10 metrow od przejscia dla pieszych. Skonczylo sie na 150zl. I mam pytanie do was szanowni stroze prawa gdzie macie ku… teraz ten swoj monitoring miasta jak co tam tedy ide przechodzicie kolo zaparkowanych tam samochodow kompletnie nie zwracajac uwagi czy stoja po dwa lub wiecej na chodniku przy skrzyzowaniu czy pasach.

Koza
9 lat temu

Ciekawe kto tych nierobów nauczył jeździć rowerami i czy znają się na znakach?

Zbigniew
9 lat temu

A maja zamontowane koguty świetlno-dzwiękowe, bo o tym ani słowa.

mcj
9 lat temu

To teraz na tych rowerkach zapraszamy na nowy odcinek Strzelecka-Sadowa. W godzinkę dzienny limit mandatów się uzbiera.

prywatny przewoznik
10 lat temu

w końcu coś mądrego wymyślili. a z drugiej strony jazda rowerem to zdrowe

mam
10 lat temu

a coliberki sie już rozleciały? haha dawno juz ich na tych komarkach nie widziałem XD

mam
10 lat temu

w końcu coś mądrzejszego zrobili nie tylko autami ale rowerkami, dobry pomysł i pisze to osoba która lubi piwo i bedzie narażona na nich ale ogółem pomysł dobry.

Damian
10 lat temu

czekamy na zdjęcie strażnika jeżdżącego po chodniku 😉

heh
odpowiada  Damian
10 lat temu

wiesz, zawsze może się wytłumaczyć że gonił rowerzystę jadącego chodnikiem żeby wlepić mu mandat;) policyjni wywiadowcy notorycznie rozmawiają przez telefon komórkowy kiedy prowadzą pojazd a jak rozawia ktoś inny to policja od razu się interesuje. i dobrze że się interesuje bo tak nie powinno być tak samo jak nie powinno się jeździć rowerem po chodniku ale powszechnie wiadomo że cel uświęca środki

krzych
odpowiada  Damian
9 lat temu

Zygzakiem.

11
0
Napisz co o tym sądziszx