Przetarg na Ostrowski Park Przemysłowy ogłoszony

14 lipca 2014 roku został ogłoszony przetarg nieograniczony na budowę Parku Przemysłowego w Ostrowie Wielkopolskim w procedurze zaprojektuj i wybuduj. Przetarg przeprowadzony w ramach projektu „Budowa Parku Przemysłowego w Ostrowie Wielkopolskim” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2007-2013 / Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw Działanie 1.4 Wsparcie przedsięwzięć powiązanych z Regionalną Strategią Innowacji Schemat I Kompleksowe wparcie świadczenia usług dla przedsiębiorstw.

+

– Inwestycja ma charakter strategiczny nie tylko dla rozwoju OPP, ale jest także bardzo ważna dla miasta. Dzięki niej poprzemysłowa część miasta znajdująca się przy ulicy Wrocławskiej sukcesywnie, krok po kroku, zmienia się w nowoczesną przestrzeń biznesową. To bardzo duży, poprzemysłowy teren, przygotowany właśnie pod przemysł, z gotową infrastrukturą – podkreśla Prezydent Jarosław Urbaniak.

Formuła „zaprojektuj i wybuduj” polega na zaprojektowaniu budynku w oparciu istniejącej koncepcji funkcjonalno – użytkowej, uzyskanie w imieniu i na rzecz OPP wszelkich pozwoleń formalno – prawnych warunkujących realizację inwestycji oraz sama realizacja robót budowlanych i instalacyjnych.

Hala Parku Przemysłowego zostanie zaprojektowana w oparciu o rozwiązania konstrukcyjne umożliwiające swobodne kształtowanie i aranżowanie powierzchni na potrzeby potencjalnych najemców – tłumaczy Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska członek Zarządu OPP.

Całkowita powierzchnia zabudowy to około 5 tysięcy metrów kwadratowych, gdzie poza częścią produkcyjno – magazynową, znajdzie się część socjalna i biurowa. Hala wyposażona będzie w doki rozładunkowe, a jej koncepcja w razie konieczności pozwoli na rozbudowę obiektu w przyszłości – dodaje Wojciech Czarnecki –członek Zarządu OPP.

Na realizację rzeczową inwestycji spółka Ostrowski Park Przemysłowy pozyskała dotację w wysokości 3 500 000 złotych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całkowity koszt projektu szacowany jest na 11 milionów 400 tysięcy złotych

Harmonogram rzeczowo-finansowy inwestycji zakłada, że wszystkie prace objęte przedmiotowym zamówieniem powinny się zakończyć do końca I kwartału 2015 roku. Spółka planuje w III kwartale 2014 r. ogłosić również postępowanie przetargowe na inspektora nadzoru, a po zakończeniu fazy projektowej inwestycji – na wynajem powierzchni magazynowo-przemysłowych w nowopowstałym obiekcie.

CZYTAJ  Opalali się na Piaskach

———————————————————————————————————-

Ostrowski Park Przemysłowy sp. z o.o. jest częścią Grupy Kapitałowej Holdikom SA.
Holdikom SA to ostrowski holding spółek komunalnych. Misją Holdikom SA jest profesjonalne i innowacyjne zarządzanie gospodarką komunalną bez dotacji gminy przy optymalnie niskich cenach za usługi komunalne. W spółkach Grupy Kapitałowej zatrudnionych jest około 600 pracowników. Właścicielem Holdikom SA jest Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski
Więcej informacji: www.holdikom.com.pl

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mcj
9 lat temu

Panowie pięknie pozują, a żaden nawet łopaty trzymać nie umie 😉

sssss
9 lat temu

nowy park i smieszne 1000 zl w tym bagnie porazka to delphi i adecco

Przerażające
9 lat temu

Przeraża mnie to ile jest wolnych powierzchni do wynajęcia w Ostrowie a Oni jeszcze z naszych pieniędzy budują coś, co nam mieszkańcom zrobi konkurencje. Przecież to jest chore.

hmm
9 lat temu

Dokladnie. Nawet banki nie chca tego kredytowac. Warto zobaczyc ile jest ogloszen o przetargu na kredyt. Ta inwrstycja jest nie oplacalna i zeby opp mialo na splate kredytu musialoby brac bardzo wysokie czynsze. Tak wiec powstanie kolejnypustostan.

Korwin
9 lat temu

Ma kilka danych o sensie ekonomicznym tej inwestycji. Moim zdaniem to socjalizm unijmy pełną gębą. Pewni kliku kolesiuś zarobi i niewiele dalej z tego wyniknie, poza tym, że kilka milinów podatników polskich i UE pójdze w błoto

5
0
Napisz co o tym sądziszx