Długi weekend – było bezpiecznie

Długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała dobiegł końca. W tym roku na drogach powiatu ostrowskiego było wyjątkowo spokojnie, zwłaszcza jeśli chodzi o te najpoważniejsze zdarzenia. Ostrowska policja odnotowała 1 wypadek, w których ranna została 1 osoba.
+

Jak zawsze, kiedy pojawia się możliwość dłuższego wypoczynku, na drogach można zaobserwować większe natężenie ruch pojazdów związanych z wyjazdami. Zwiększa się wówczas zagrożenie, gdyż każdy chce jak najszybciej najpierw dojechać do miejsca wypoczynku, a po jego zakończeniu powrócić do domu.

Nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez cały ten czas, czuwali ostrowscy policjanci, kontrolując trzeźwość kierowców i reagując na każde popełnione wykroczenie. Statystyka minionego weekendu pokazuje, że na drogach może być bezpieczniej i w głównej mierze może to zależeć od nas samych, od naszego rozsądku i rozwagi.

Od środy 18 czerwca, kiedy to rozpoczęły się pierwsze weekendowe wyjazdy, do chwili jego zakończenia czyli 22 czerwca, na drogach powiatu ostrowskiego odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba. Zdarzenie to miało miejsce w ubiegły piątek, na skrzyżowaniu ul. Odolanowskiej i Kopernika. Samochód osobowy potrącił 15-letnią rowerzystkę. Policjanci odnotowali również 25 kolizji drogowych.

Znaczną poprawę można było zaobserwować jeśli chodzi o kierujących „na podwójnym gazie”. W tym okresie policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.

Biorąc pod uwagę ogólnopolskie statystyki, które nie napawają optymizmem, można śmiało powiedzieć, że długi weekend na drogach powiatu ostrowskiego był bezpieczny.

Policjanci dziękują wszystkim kierującym, którzy z odpowiedzialnością zachowywali się na drogach naszego powiatu i stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx