Podsumowanie ze związkowcami

Najważniejsze inwestycje realizowane w oświacie, sytuacja demograficzna i plany na nowy rok szkolny to kilka tematów, które były przedmiotem spotkania władz samorządowych ze związkowcami z oświatowej „Solidarności’’.

+

Podsumowanie obecnego roku szkolnego odbyło się w piątek 13 czerwca 2014 roku w „n Klubie – sztuka i edukacja’’. Władze samorządowe reprezentowali Paweł Rajski Starosta Ostrowski oraz Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

zdjecie

– Dziękuję, że w tym dosłownie gorącym dla oświaty okresie przyjęliście Państwo nasze zaproszenie. Jesteście ludźmi oświaty i żywo interesuje was to, co w oświacie się dzieje. To, że wspólnie z Panią Prezydent spotykamy się z Państwem jest podkreśleniem nowej jakości we współpracy obu samorządów w dziedzinie oświatowej realizowanej w tej kadencji. Naszym marzeniem, które już staramy się zrealizować jest przeniesienie Młodzieżowego Domu Kultury do nowych pomieszczeń – mówił Starosta Ostrowski prezentując także wizualizacje nowych pomieszczeń.

W prezentacji dokonał szczegółowej analizy sytuacji demograficznej w tym najtrudniejszego zjawiska, jakim będzie w najbliższych latach pogłębiające się zjawisko niżu demograficznego. Zaprezentowano także wstępne dane dotyczące kończącego się naboru do szkół ponadgimnazjalnych.

Marlena Maląg przedstawiła zarówno realizowane inwestycje w poszczególnych palcówkach, wskaźniki demograficzne jak również zwróciła uwagę na priorytety oświatowe.

zdjecie

– Jednym z realizowanych obszarów jest cyfryzacja ostrowskich placówek obejmująca rozbudowę sieci komputerowych, doposażenie szkół w komputery i nowoczesne narzędzia uatrakcyjniające zajęcia jak tablety, tablice interaktywne projektory. Od 2013 roku rozpoczęła działalność tzw. chmura informatyczna to rodzaj sieci informatycznej, która łączy ostrowskie palcówki oświatowe, a jego celem ma być minimalizacja kosztów, szybszy dostęp do materiałów czy wreszcie możliwość dzielenia się materiałami własnego autorstwa – powiedział M. Maląg.

zdjecie

Na koniec związkowcy zaproponowali, aby takie spotkania informacyjne dotyczące sytuacji w oświacie organizowane były cyklicznie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rodzic
9 lat temu

Wyżej przedstawione zdjęcia pokazują obraz nauczyciela – zmęczonego psychicznie, zastraszonego niżem demograficznym, walczącego o godzinkę więcej lub nauczanie indywidualne, by dobić do 2200 na pierwszego, zorany nauczyciel po 4-5 godzinach pracy jakby siedział 8 – 10 godzin przy taśmie. Chcieliscie być nauczycielami – poświęćcie życie, rodzinę, zdrowie!!!

qwsd
9 lat temu

kilka podstawowych tematów do omówienia jakie nikt nie chce poruszać: 1. zbyt duża liczba nauczycieli w szkołach w stosunku ilości uczniów oraz sztuczne modyfikacje, aby stworzyć pozory iż taka liczba nauczycieli jest nadal konieczna – ktoś powinien za odpowiedzieć ponieważ w związku z tym niepotrzebnie są wydawane pieniądze mieszkańców które mogły by być wydane na inne tematy************ 2. dziwne sytuacje typu roczne podyplomówki dla nauczycieli robione po to aby nauczyciel np. historii mógł nauczać informatyki/plastyki etc – smiechu warte nikt mi nie powie że taki nauczyciel jest odpowiedni skoro jest wielu innych którzy skończyli „prawdziwe” studia w danym kierunku i którzy nie mogą znaleźć pracy bo „stara klika” się trzyma*************** 3. no i na koniec bardzo nielubiany przez nauczycieli temat „karty nauczyciela” czyli reliktu” komunistycznego, ilości godzin pracy, ilości wolnych dni, dodatków itp. – należy z tym natychmiast skończyć, ale wiadomo że związkowcy na siłę próbują ten status utrzymać – a podobno wg nauczycieli mają oni tak źle… proponuję się zwolnić i iść do pracy do prywaciarza to może zarobią więcej. *********Dziękuję, podatnik z Ostrowa Wlkp

kefir
odpowiada  qwsd
9 lat temu

Bardzo rzeczowo podsumowałeś tę klikę. W pełni popieram Twoją wypowiedź. Tzw. oświata wymaga natychmiastowego przewietrzenia.

3
0
Napisz co o tym sądziszx