IV Ostrowski Dzień Recyklingu na Piaskach

16 czerwca br. na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego Piaski Szczygliczka odbył się IV Ostrowski Dzień Recyklingu. Akcja zorganizowana została przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy współudziale Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. Uroczystego otwarcia IV Ostrowskiego Dnia Recyklingu i przecięcia wstęgi dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Stanisław Krakowski.

 – Ostrowski Dzień Recyklingu już na stałe wpisał się w kalendarz imprez miejskich o tematyce ekologicznej.  To już IV edycja. Impreza ma za zadanie kształtowanie postaw proekologicznych, propagowanie zasad zdrowego stylu życia oraz podniesienie wiedzy z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami – podkreślał Zastępca Prezydenta Miasta Stanisław Krakowski.

Do udziału w tegorocznej edycji zaproszeni zostali uczniowie klas drugich szkół podstawowych z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski oraz laureaci konkursu „Listy dla Ziemi” z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, którym podczas imprezy wręczone zostały nagrody. Nagrodzono 190 laureatów „Listów dla Ziemi”. W akcji IV Ostrowskiego Dnia Recyklingu uczestniczyło ok. 650 osób.

Troska o środowisko naturalne staje się dziś nieodłącznym składnikiem naszego życia. Słowo „ekologia” jest modne i warto wykorzystać ten trend w kształtowaniu dojrzałości ekologicznej wśród młodych ludzi – nie od dziś bowiem wiadomo, że połączenie edukacji z zabawą przynosi najszybsze i najlepsze efekty: nauka wcale nie musi – i nie powinna – być nudna –dodaje Karina Wicenciak, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miejskim.

Na uczestników czekały liczne atrakcje. Teatr Pozytywka z Krakowa zaprezentował spektakl „Wielkie psotki małej Dorotki”. Uczniowie klasy II d Szkoły Podstawowej Nr 7 zaprezentowali krótka część artystyczną. Wystąpiła Marysia Kupczyk i zaśpiewała piosenkę „Moja Planeta” oraz Franek Pluciński, który zaśpiewał i zagrał na gitarze elektrycznej piosenkę „Ziemia Wyspa Zielona”. Odbyły się także punktowane konkurencje wymagające sprawności fizycznej i wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Układanie puzzli, ekologiczne kalambury i nawlekanie nakrętek, to tylko niektóre z wyzwań, jakie czekały na uczestników.

CZYTAJ  Zderzenie 2 aut i autobusu (ZDJĘCIA)

 

Jednym z najlepszych sposobów na propagowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży jest zachęcanie ich do udziału w różnych akcjach i ciekawych  konkursach ekologicznych. Ostrowski Dzień Recyklinguto akcja edukacyjna, której głównym tematem jest właściwa gospodarka odpadami i recykling – podkreśla Ewa Kasperek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

Spośród klas uczestniczących IV Ostrowskim Dniu Recyklingu wyłonieni zostali zwycięzcy I, II, III miejsca. W tym roku  I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 7, II szkoła Podstawowa Nr 13, a III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1. Pozostałe szkoły otrzymały nagrody pocieszenia.

 

 

Fundatorami nagród byli: Miejski Zakład Zieleni Sp. z o.o., Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. oraz Urząd Miejski. Przy stoiskach organizatorów uczestnicy IV Ostrowskiego Dnia Recyklingu mogli otrzymać gadżety i drobne upominki za udział w konkurencjach indywidualnych.

 

Całą akcję poprowadził wzorem lat ubiegłych Adam Wasiela. Głównymi celami akcji było: kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów ostrowskich szkół podstawowych, kształtowanie świadomości młodzieży z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami, popularyzacja zagadnień związanych z prawidłową segregacją odpadów oraz recyklingiem, propagowanie zasad zdrowego stylu życia oraz uświadamianie potrzeby dbania o własne zdrowie.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx