Zderzenie rowerzystów na nowej ścieżce. Ucierpiał Picek

Nowo powstała ścieżka rowerowa, wybudowana przez władze powiatu ostrowskiego, miała poprawić bezpieczeństwo na ulicy Limanowskiego. My wykazywaliśmy, że zawiera ona kilka newralgicznych miejsc, gdzie może dochodzić do wypadków. Nasze przewidywania niestety się sprawdziły.

+

W środę grupka rowerzystów jechała ścieżką rowerową. Z chodnika wprost na ścieżkę rowerową wjechał inny rowerzysta. Rowerzyści nie mogli w porę go zauważyć gdyż wyjechał zza drzewa. Na nic się zdało nagłe hamowanie. Poza sprawcą wypadku również ucierpiał, znany fanom żużla, Picek. Dodatkowo uszkodzeniu uległy markowe rowery.

Jak napisał nasz widz Karol:

„Ulica Limanowskiego zamieniła sie w ELDORADO,na ścieżkach rowerowych wszyscy jeżdżą jak chcą po chodnikach,na rolkach biegają po ścieżkach:-(
W tym wypadku rowerzysta jechał pod prąd i nie skończyło się tak wesoło poszkodowane zostały 3 osoby,sprawcę zabrała karetka:-(„

Sprawca wypadku natomiast napisał u siebie na Facebooku:

moge sie pozegnac z prostym nosem i kolarstwem bo rozwalilem rower :<< ale ze mnie debil ciota wiesniak wazon tepy nit frajer…

Apelujemy o ostrożność i zwracanie uwagi na znaki poziome wskazujące, w którym kierunku odbywa się ruch rowerzystów. Policja zapowiedziała, że będzie karać cyklistów nie stosujących się do znaków.

CZYTAJ  Wizyta w lombardzie spowodowała przyjazd straży pożarnej, karetki i policji

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pieszy
6 lat temu

Kiedy policja wreszcie zacznie karać mandatami coraz bardziej bezczelnych i coraz bardziej niebezpiecznych rowerzystów rozpychających sie na chodnikach? Czy musi dojść do jakiejś tragedii, żeby ostrowscy policjanci zaczęli tępić gówniarzy jeżdżących slalomem po chodnikach pomiędzy pieszymi? Trzeba naprawdę bardzo uważać, żeby nie zostać potrąconym przez pędzącego rowerzystę, nierzadko w słuchawkach na uszach i ze smartfonem w dłoni. Częsty jest widok rowerzystów jadących pod prąd ulicami Kaliską czy Wrocławską. Czy rowerzystów nie obowiązuje prawo o ruchu drogowym?????

Duzy
7 lat temu

Ten palant! Dobrze mu!

NORBERT
8 lat temu

Wiedzialem ze wczesniej czy pozniej to sie cos wydarzy na tej sciezce ja tez mam obawy aby jezdzic tymi szlakami a te barierki to dopiero niebezpieczne !!!!!!!!!!!!!!!!! mialo byc dobrze a wyszlo ZLE !

jax
8 lat temu

Jak był ratownikiem na piaskach chciał zgwałcić malolatę

długi
8 lat temu

picek jeździ tak samo jak ostrowscy żużlowcy hahah

długi
8 lat temu

niech teraz kupi bmw od karola rowerem już sie chłopak najeździł

wenecja
8 lat temu

a mieszkańcy ulicy Wenecja by dojechać rowerem do domów muszą wpierw dojechać do Piasków by zawrócić w kierunku swoich posesji. a gdy już zawrócili muszą jechać z pochyloną głową bo znaki wiszą za nisko 🙂 Tyle w temacie

lary
8 lat temu

proponuję aby starosta ustawił na ścieżkach fotoradary. jak by jechali wolniej uniknęliby „karambolu”

kibic
8 lat temu

PICEK NA PREZYDENTA

fan
8 lat temu

Kur….. – i znowu rowerzyści a oni wiedzą co to prawo czy lewo ? przecież badań lekarskich nie muszą mieć – a rowerzysta wie co to znak drogowy poziomy pionowy – no prawo jazdy nie muszą mieć. No i wreszcie dobrze, ze ścieżka jest blisko cmentarza na limanowskiego – blisko rowerzysta na cmentarz i zakładu pogrzebowego. Zasiłki dla inwalidów i pogrzebowe (tych na rowerach) niech płacą ci idioci z Sejmu a nie z naszych składek ZUS.

27
0
Napisz co o tym sądziszx