UWAGA na fontannę! Zakaz kąpieli!

Udostępnij
Tweet

Zaniepokojeni mieszkańcy Ostrowa Wlkp. zastanawiali się czy kąpiel w fontannie postawionej za 700 tysięcy na Placu 23 stycznia jest bezpieczna. Pytanie było zasadne, ponieważ bardzo często korzystają z niej niczego nieświadome dzieci. Okazuje się, że istnieje realne zagrożenie zarażenia się dzieci, co w przypadku tak młodych istot może zakończyć się tragicznie.

+

Tego typu instalacje wyposażone są wyłącznie w filtr piaskowy, który ma zatrzymać zanieczyszczenia fizyczne. Woda przepływa w zamkniętym obiegu, to sprawia, że każde zanieczyszczenie krąży nieustannie w tej wodzie. O ile same dzieci niekoniecznie muszą rozprzestrzeniać zarazki, to biegające szczury, gołębie, załatwiające swoje potrzeby fizjologiczne psy i koty już tak. Fontanna jest użytkowana również przez osoby bezdomne, które również mogą cierpieć na szereg chorób zakaźnych.

Jak donosi Gazeta Wyborcza kąpiel w takiej wodzie grozi owrzodzeniami, ropnymi bąblami, a nawet zapaleniem płuc – przestrzega zieleniogórski Sanepid. Jak czytamy dalej jedną z historii: Po powrocie do domu Piotrusia bolał brzuch. Nie mógł się wysikać. Oleńkę bolało gardło. – Rano syn miał już stan ropny siusiaka. Był cały spuchnięty. Oleńce wyszły na śluzówce jamy ustnej wielkie wrzody. Nie mogła nic przełknąć – opowiada pani Anna.

Diagnoza lekarza: zakażenie bakteriami, które rozmnażają się w brudnej wodzie. Przepisał antybiotyki, maść i płyn do płukania gardła. – Córka blisko tydzień nie mogła nic jeść, niewiele piła, bo każdy łyk sprawiał jej ogromny ból. O mały włos nie trafiła do szpitala. Gdyby na fontannie była tabliczka z zakazem kąpieli, babcia nie pozwoliłaby dzieciom na zabawę – żali się pani Anna.

Woda w fontannie jest uzdatniana tylko w zakresie powstrzymywania wzrostu glonów. A te mają tendencje do rośnięcia w wysokiej temperaturze, która obecnie panuje za oknem. Fontanna z założenia miała cieszyć oko efektami wizualnymi. Niestety władze miasta Ostrowa Wlkp. nie dość, że postawiły atrakcję za olbrzymią kwotę 700 tysięcy złotych – proszę sobie pomyśleć jaką willę można postawić za te pieniądze – to jeszcze kuszą dzieci, które nieświadomie narażają się na zakażenie szeregiem chorób. Trudno znaleźć tabliczkę zakazującą kąpieli w tym miejscu. Sprawę pogarsza zagłębiona niecka, do której spływają wszelkie nieczystości.

Radzimy nie pozwalać dzieciom kąpać się w fontannie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że woda z fontanny nie może być ani traktowana jako dystrybutor ani jako basen.

Cały tekst: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,8121025,Z_fontanny_do_szpitala__Kapiel_grozi_choroba.html#ixzz34QHdYHLQ

W innych miastach wygląda to tak:

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ikl
10 lat temu

jejku jejku… 🙂

Paweł
10 lat temu

Widzę, że „redaktor” i wielu innych nie potrafi zapomnieć włodarzom miasta fontanny, ale nie popadajmy w przesadę krytykując wszystko i wszystkich. Mieszkamy w tym samym miejscu i chyba powinno zależeć nam aby czuć się we własnym mieście DOBRZE. Swego czasu ogródki na Ostrowskim rynku były również tematem wielu dyskusji, spięć i sporów. Teraz moi znajomi, którzy odwiedzają Ostrów, powtarzają tylko jak „zazdroszczą” mi tak pięknego miasta, tętniącego życiem rynku i wielu, wielu innych miejsc, których do niedawna po prostu NIE BYŁO.
Nie jestem zwolennikiem i bywalcem Ostrowskich festynów, imprez masowych, nie korzystam z powstających zewnętrznych siłowni, placów zabaw dla najmłodszych oraz skateparków, ale uważam, że jeśli jest taka możliwość i chęć organizacji ze strony władz miasta to w tym przypadku nie powinniśmy rzucać kłód pod nogi, a raczej wspólnie pomagać. Ostrów naprawdę się zmienia od kilku lat.

Bronek
odpowiada  Paweł
10 lat temu

Zapomniałeś jeszcze dopisać, że trawa pięknie rośnie, dzieci się rodzą, chleb się piecze, ludzie domy budują, a na wsi co roku żniwa.

Wojtek
10 lat temu

Jeżeli mój wpis był powodem refleksji i zakazu kąpieli w fontannie, to serdecznie wszystkich korzystających z tej „atrakcji” przepraszam..

Matuchna
10 lat temu

Może Urbaniak by się tak wykąpał i udowodnił czy woda jest bezpieczna do kąpieli

Karol _tygrys
10 lat temu

Byłem wieczorem 11,06,2014, wiary mnóstwo dzieci jeszcze więcej .
Już od postoju taksówek było czuć ta fontanna !!! Po prostu ta woda już śmierdzi !!!
Między tymi fontannami mnóstwo śmieci , kubki , papierki brakuje tylko gów….
Dla mnie masakra ,
Dodam że nikt nie podejdzie i nie posprząta tego syfu , tylko patrzą albo walą piwo i wino .
Taki Kraj i Taka Okolica !!!

edi
10 lat temu

hmm na Piaskach rozumiem, że woda nie jest stojąca i jest na bieżąco wymieniana i oczyszczana..mało tego nie ma w niej odchodów, zanieczyszczeń itp..troche ta cała sprawa jest dziwna..

Mateusz
10 lat temu

bo to jest Ostrów!!! u nas wszytko robi się odwrotnie. Piękne Piaski, ale wieczorem miliard komarów… super fontanna – owszem ale nie na realia Zielonego Rynku…Ścieżka rowerowa pofalowana jak Bałtyk w czasie sztormu. Nic nie jest zrobione do końca!!!!

Matuchna
10 lat temu

Dla ludzi o mocnych nerwach. To się wydarzyło naprawdę przy fontannie: http://www.cda.pl/video/8764357/Fontanna-miejska-i-bezdomna-kobieta

lalalala
10 lat temu

hahahahaha i się skończyło XD

10
0
Napisz co o tym sądziszx