UWAGA na fontannę! Zakaz kąpieli!

Udostępnij
Tweet

Zaniepokojeni mieszkańcy Ostrowa Wlkp. zastanawiali się czy kąpiel w fontannie postawionej za 700 tysięcy na Placu 23 stycznia jest bezpieczna. Pytanie było zasadne, ponieważ bardzo często korzystają z niej niczego nieświadome dzieci. Okazuje się, że istnieje realne zagrożenie zarażenia się dzieci, co w przypadku tak młodych istot może zakończyć się tragicznie.

+

Tego typu instalacje wyposażone są wyłącznie w filtr piaskowy, który ma zatrzymać zanieczyszczenia fizyczne. Woda przepływa w zamkniętym obiegu, to sprawia, że każde zanieczyszczenie krąży nieustannie w tej wodzie. O ile same dzieci niekoniecznie muszą rozprzestrzeniać zarazki, to biegające szczury, gołębie, załatwiające swoje potrzeby fizjologiczne psy i koty już tak. Fontanna jest użytkowana również przez osoby bezdomne, które również mogą cierpieć na szereg chorób zakaźnych.

Jak donosi Gazeta Wyborcza kąpiel w takiej wodzie grozi owrzodzeniami, ropnymi bąblami, a nawet zapaleniem płuc – przestrzega zieleniogórski Sanepid. Jak czytamy dalej jedną z historii: Po powrocie do domu Piotrusia bolał brzuch. Nie mógł się wysikać. Oleńkę bolało gardło. – Rano syn miał już stan ropny siusiaka. Był cały spuchnięty. Oleńce wyszły na śluzówce jamy ustnej wielkie wrzody. Nie mogła nic przełknąć – opowiada pani Anna.

Diagnoza lekarza: zakażenie bakteriami, które rozmnażają się w brudnej wodzie. Przepisał antybiotyki, maść i płyn do płukania gardła. – Córka blisko tydzień nie mogła nic jeść, niewiele piła, bo każdy łyk sprawiał jej ogromny ból. O mały włos nie trafiła do szpitala. Gdyby na fontannie była tabliczka z zakazem kąpieli, babcia nie pozwoliłaby dzieciom na zabawę – żali się pani Anna.

Woda w fontannie jest uzdatniana tylko w zakresie powstrzymywania wzrostu glonów. A te mają tendencje do rośnięcia w wysokiej temperaturze, która obecnie panuje za oknem. Fontanna z założenia miała cieszyć oko efektami wizualnymi. Niestety władze miasta Ostrowa Wlkp. nie dość, że postawiły atrakcję za olbrzymią kwotę 700 tysięcy złotych – proszę sobie pomyśleć jaką willę można postawić za te pieniądze – to jeszcze kuszą dzieci, które nieświadomie narażają się na zakażenie szeregiem chorób. Trudno znaleźć tabliczkę zakazującą kąpieli w tym miejscu. Sprawę pogarsza zagłębiona niecka, do której spływają wszelkie nieczystości.

CZYTAJ  Mogli zginąć w Parku Miejskim (zdjęcia)

Radzimy nie pozwalać dzieciom kąpać się w fontannie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że woda z fontanny nie może być ani traktowana jako dystrybutor ani jako basen.

Cały tekst: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,8121025,Z_fontanny_do_szpitala__Kapiel_grozi_choroba.html#ixzz34QHdYHLQ

W innych miastach wygląda to tak:

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ikl
9 lat temu

jejku jejku… 🙂

Paweł
9 lat temu

Widzę, że „redaktor” i wielu innych nie potrafi zapomnieć włodarzom miasta fontanny, ale nie popadajmy w przesadę krytykując wszystko i wszystkich. Mieszkamy w tym samym miejscu i chyba powinno zależeć nam aby czuć się we własnym mieście DOBRZE. Swego czasu ogródki na Ostrowskim rynku były również tematem wielu dyskusji, spięć i sporów. Teraz moi znajomi, którzy odwiedzają Ostrów, powtarzają tylko jak „zazdroszczą” mi tak pięknego miasta, tętniącego życiem rynku i wielu, wielu innych miejsc, których do niedawna po prostu NIE BYŁO.
Nie jestem zwolennikiem i bywalcem Ostrowskich festynów, imprez masowych, nie korzystam z powstających zewnętrznych siłowni, placów zabaw dla najmłodszych oraz skateparków, ale uważam, że jeśli jest taka możliwość i chęć organizacji ze strony władz miasta to w tym przypadku nie powinniśmy rzucać kłód pod nogi, a raczej wspólnie pomagać. Ostrów naprawdę się zmienia od kilku lat.

Bronek
odpowiada  Paweł
9 lat temu

Zapomniałeś jeszcze dopisać, że trawa pięknie rośnie, dzieci się rodzą, chleb się piecze, ludzie domy budują, a na wsi co roku żniwa.

Wojtek
9 lat temu

Jeżeli mój wpis był powodem refleksji i zakazu kąpieli w fontannie, to serdecznie wszystkich korzystających z tej „atrakcji” przepraszam..

Matuchna
9 lat temu

Może Urbaniak by się tak wykąpał i udowodnił czy woda jest bezpieczna do kąpieli

Karol _tygrys
9 lat temu

Byłem wieczorem 11,06,2014, wiary mnóstwo dzieci jeszcze więcej .
Już od postoju taksówek było czuć ta fontanna !!! Po prostu ta woda już śmierdzi !!!
Między tymi fontannami mnóstwo śmieci , kubki , papierki brakuje tylko gów….
Dla mnie masakra ,
Dodam że nikt nie podejdzie i nie posprząta tego syfu , tylko patrzą albo walą piwo i wino .
Taki Kraj i Taka Okolica !!!

edi
9 lat temu

hmm na Piaskach rozumiem, że woda nie jest stojąca i jest na bieżąco wymieniana i oczyszczana..mało tego nie ma w niej odchodów, zanieczyszczeń itp..troche ta cała sprawa jest dziwna..

Mateusz
9 lat temu

bo to jest Ostrów!!! u nas wszytko robi się odwrotnie. Piękne Piaski, ale wieczorem miliard komarów… super fontanna – owszem ale nie na realia Zielonego Rynku…Ścieżka rowerowa pofalowana jak Bałtyk w czasie sztormu. Nic nie jest zrobione do końca!!!!

Matuchna
9 lat temu

Dla ludzi o mocnych nerwach. To się wydarzyło naprawdę przy fontannie: http://www.cda.pl/video/8764357/Fontanna-miejska-i-bezdomna-kobieta

lalalala
9 lat temu

hahahahaha i się skończyło XD

10
0
Napisz co o tym sądziszx