Kolejka turystyczna powraca

Kolejka turystyczna to jedna z atrakcji ostrowskich Piasków.  Wycieczki skierowane są zarówno do indywidualnych uczestników, jak i do grup zorganizowanych.

+

W niedziele kolejka turystyczna porusza się od godziny 13.00 po ostrowskich Piaskach – przejeżdża obok Parku Owadów oraz objeżdża zalew. Przejazdy niedzielne skierowane są do indywidualnych uczestników. Cena za przejazd to 4 złote od osoby.

W tygodniu z kolejki turystycznej mogą skorzystać grupy zorganizowane. Kolejkę wynająć można  przesyłając formularz zamówienia (w załączniku) na adres mailowy [email protected]  lub bezpośrednio w siedzibie spółki Miejski Zakład Zieleni.

Jedną z atrakcji są tzw. ekopodróże, podczas których uczestnicy dowiedzą się o faunie i florze występującej na ostrowskich Piaskach.

W skład kolejki turystycznej wchodzi lokomotywa oraz dwa wagoniki. Jeden przeznaczony do przewodu osób niepełnosprawnych. Kolejka umożliwia poruszanie się po drogach publicznych, ma zezwolenie o dopuszczeniu do ruchu kołowego. Wagoniki o szerokości 230 cm oraz wysokość do 250 cm, mogą  przewozić 25 osób każdy.Dodatkowo, pojazd jest wyposażony w wewnętrzne nagłośnienie, które umożliwia komunikację maszynisty z wagonikami oraz gwizdek i dzwon.

Kolejka jest czynna nie tylko w okresie letnim, ale i przez cały rok – wagoniki są wykonane w wersji całorocznej, mają otwierane szyby i zadaszenie. Kolejka jedzie dość wolno – 20 km/h.

Zakup kolejki turystycznej został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach projektu „Zostań Ekopodróżnikiem, zwiedzaj Ekostacje, miej ekologiczną świadomość poprzez zwiedzanie, wykłady i zabawy z EkoPyrkiem i Ekolożką – etap II”.

POLECANE NEWSY

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miriam
8 lat temu

Traktorek miał zarobić na przywrócenie kolejki wąskotorowej. Ciekawe jak mu idzie…

bogdan
8 lat temu

fajny jest ten park owadów?

luk
odpowiada  bogdan
8 lat temu

Tak fajny ten park Owadów… warto iść…

mcj
8 lat temu

Łeeeeeeeee… myślałem, że 'ożywią’ wąskotorówkę na Piaskach, a tu tylko ten traktor będzie jeździł…

matrix
8 lat temu

zgadza się Przemo to traktor a dokładniej Silnik w tej kolejce to chyba c 360 ferguson heh

Lidka
8 lat temu

wszystko pięknie, ładnie, dzieciaki zadowolone, tylko mam jedno pytanie. Kto odpowie za potracenie pieszego tym traktorkiem na piaskach, skoro on jeździ w miejscu, w którym nawet rowerem nie powinno się jechać?

luk
odpowiada  Lidka
8 lat temu

W którym miejscu niby?

Przemo
8 lat temu

Toż to traktor a nie kolejka

8
0
Napisz co o tym sądziszx