OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W wakacje powstanie rondo na Paderewskiego

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Śmigielskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Firma wykonująca budowę powinna rozpocząć prace wraz z początkiem wakacji.

{openx:1}

Budowa ronda na tym skrzyżowaniu jest wpisana do budżetu do realizacji na 2014 rok.

– Po zakończeniu prac – czyli od początku września, to trudne dziś skrzyżowanie będzie miało upłynniony ruch. Prace będą prowadzone w wakacje, by nie utrudniać ruchu rodzicom dowożącym dzieci do Szkoły Podstawowej nr 9 – podkreśla Prezydent Ostrowa wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

Przy budowie ronda powstanie jezdnia z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego grubości 20 cm, chodnik z kostki betonowej fazowanej, czerwonej oraz ścieżka rowerowa i chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Ustala się termin wykonania prac od 1 lipca do końca sierpnia 2014 r.

W 2013 roku na terenie miasta powstały trzy ronda: u zbiegu ulic Paderewskiego – Piłsudskiego, ul. Waryńskiego i Śmigielskiego oraz Grabowska – Witosa. Ta ostatnia inwestycja w połowie była finansowana przez miasto i powiat. Światła natomiast pojawiły na skrzyżowaniu ul. Witosa – Nowa Krępa, ul. Strzelecka – Klasztorna (wspólnie z powiatem) oraz ul. Sadowa – Wrocławska.

0 0 głos
Oceń temat
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bambos
6 lat temu

a w Angli ile rond i to sie sprawdza, praktyczniejsze niz sygnalizacja bo stoisz i tracisz czas

mcj
6 lat temu

W tym miejscu już dawno trzeba było coś zrobić (rondo lub sygnalizacja). Przydałoby się jeszcze pomyśleć nad jakimiś wysepkami lub wymalowaniem pasów na krzyżówce Paderewskiego-Wysocka, bo wyjazd z podporządkowanej na wprost jest tam bardzo niewygodny ze względu na widoczność.

luk
6 lat temu

Czemu nie lubicie rond? To są najlepsze i najlepsze skrzyżowania jakie wymyślono w motoryzacji…
No chyba, że nie umiecie się na nich poruszać to się nie dziwie tego anty 🙂 ale wtedy lepiej nie wyjeżdżajcie na ulicę w ogóle 😛

heh1
6 lat temu

Dokładnie, rond nie lubię ale tutaj się należy. Ja chciałbym pozdrowić Pana polityka i pogratulować rozumu osobie która wiesza plakaty wyborcze na skrzyżowaniach i ogranicza w ten sposób widoczność na nim.

heh
6 lat temu

nie jestem zwolennikiem skrzyżowań o ruchu okrężnym ale to jest akurat miejsce gdzie rondo powstać powinno ze względu na widoczoność kiedy wyjeżdżamy od strony Asnyka. apropo widoczności to gratuluję rozumu i rozwagi kierowcom parkującym samochody tuż przy skrzyżowaniu. jak któregoś spotkam przy swoim samochodzie to chętnie zaproponuje że ja zaparkuje na jego miejscu a on niech wyjedzie z drogi podporządkowanej z której ja wyjeżdżam g***o widząc. jeżeli on wyjedzie to teraz niech da auto żonie albo córce żeby ona wyjechała

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x