Ostrowski test Coopera

Udostępnij
Tweet

W sobotę 17 maja 2014 roku  w  Gimnazjum nr 1 odbył się  piknik „Apetyt na życie” oraz I Ostrowski Test Coopera, w którym wystartowało 153 biegaczy. Organizatorami imprezy byli Gimnazjum nr 1 oraz KS MARATON.  Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Jarosław Urbaniak.

Uczestnicy  Testu przez 12 minut pokonywali kolejne okrążenia bieżni boiska LA. Można było biec, maszerować – każdy w swoim tempie. Dzięki temu każdy z uczestników mógł zmierzyć swoją formę poprzez porównanie własnego wyniku z wynikami opracowanymi przez Kennetha H. Coopera.

  Iza Kusza- instruktor Zumba Fitness zapraszała uczestników poszczególnych tur biegów,  jak i wszystkich pozostałych chętnych- na rozgrzewkę z Zumbą Fitness. Mimo deszczu, kałuż i chłodu wszyscy byli usatysfakcjonowani, że nie poddali się i przeszli test (chrzest) bojowy- zarówno organizatorzy jak i uczestnicy.

Wyniki I Ostrowskiego testu Coopera zostały opublikowane na stronie www.gim1osw.pl  oraz na stronie www.testcoopera.pl

Piknik „Apetyt na życie”, z uwagi na niesprzyjające warunki (intensywny deszcz) odbywał się w sali gimnastycznej. Gościem specjalnym spotkania był Mistrz Polski  Juniorów w Kolarstwie Szosowym Gracjan Szeląg.

Impreza  miała na celu propagowanie zdrowego trybu życia i promowanie transplantologii a przede wszystkim rekrutację dawców szpiku dla Ewy Szafrańskiej – 25 letniej mieszkanki Ostrowa,która choruje na białaczkę i pilnie poszukuje swojego „genetycznego bliźniaka”. Dzięki wolontariuszom Fundacji DKMS (nauczycielkom  szkoły oraz Agnieszki Zuszek)  – zarejestrowano 16 potencjalnych dawców szpiku.

Dzięki specjalistom z Centrum Rewitalizacji Medicor można było zasięgnąć porady instruktora fitness, terapeuty manualnego oraz  dietetyka, który badał także poziom tkanki tłuszczowej. Studenci Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie oznaczali ciśnienie,  poziom glikemii.

Specjalista od nefrologii Vanessa Kaczmarek- Leki z Centrum Dializ Fresenius w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadziła wykład na temat transplantologii. Wzrost świadomości ludzi i ich właściwe decyzje dają szansę na życie tym, którzy już nie mogą czekać.

CZYTAJ  Ciężarówka w rowie na trasie Ostrów - Pleszew

Pod okiem studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Kindley przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – można było dokonać transplantacji nerki na misiach. Zainteresowanych dzieci – jak też dorosłych- w tym także Gracjana Szeląga – nie brakowało. Może właśnie poprzez takie działania przybliżona zostanie problematyka transplantacji i możliwości ratowania ludzkiego życia.

Jak ratować zdrowie i życie przedstawili. podczas pokazu  udzielania I-szej pomocy, ratownicy z  Komandos Medic Security oraz uczniowie szkoły pod okiem Agnieszki Wojtczak.

Dzięki pomocy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz nadkomisarza Krzysztofa Kuli- uczestnicy pikniku- używając „alko- gogli” mogli przekonać się, jak reaguje i zachowuje się osoba (kierowca) będąc pod wpływem od 0,2 do 1,5 promila alkoholu we krwi.

Wszyscy uczestnicy pikniku (w wieku od przedszkolaka do nastolatka) mogli się zmierzyć w wieloboju sprawnościowym.Spragnionych- Firma Bonart częstowała wodą oraz  gorącą kawą i herbatą.

Na głodnych – czekały pyszne, kolorowe kanapki, warzywne przekąski,  porcje różnych serów oraz przygotowane przez Restaurację STYLOWA gorące Ratatouille.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx