Ostrów i okolice w obiektywie

Za nami III edycja konkursu Fotograficznego „Ostrów Wielkopolski i okolice w obiektywie”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalanych Powiatu Ostrowskiego. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Ostrowski.

Organizatorem konkursu jest IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim. W pierwszym etapie polegającym na uczestnictwie w warsztatach fotograficznych wzięło udział 78 osób. Ostatecznie jury konkursu w składzie: Agnieszka Lisak, Włodzimierz Więckowiak, Agnieszka Dukowicz-Kujawa pod przewodnictwem Łukasza Malika oceniało 47 fotografii.

– Zdjęcia związane były tematycznie z architekturą Ostrowa i okolicami, ponieważ temat tej edycji brzmiał: „Znane i nieodkryte perełki architektoniczne Ostrowa i okolic”- wyjaśnia Agnieszka Dukowicz-Kujawa, organizator konkursu.

zdjecie

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii szkoły gimnazjalne: I miejsce zajęła Zuzanna Garbaciak, II miejsce przypadło Kindze Fikus, a III Weronice Gryt. Wyróżniono zdjęcia Karoliny Adamkiewicz i Klaudii Kaczmarek.

zdjecie

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano tylko I miejsce Weronice Wojciechowskiej. Jury konkursu przyznało w tej kategorii wiekowej trzy wyróżnienia: Otrzymali je: Monika Knuła, Malwina Przywarciak i Błażej Busza.

Cieszę się bardzo, że zrobione zostały zdjęcia w dużej mierze znanych mi obiektów. Mamy wspaniałe dziedzictwo historyczne na terenie Powiatu Ostrowskiego. Jest to dziedzictwo, które pochodzi z mecenatu ziemiańskiego, kościelnego, mieszczańskiego, ale także chłopskiego. Nasze dziedzictwo jest bardzo różnorodne. Mamy też piękną przyrodę zwłaszcza na południe od Ostrowa, czyli Dolinę Baryczy, a także lasy Antonińsko – Ostrzeszowskie jedne z większych w całej Wielkopolsce. Jesteśmy zachodnią odnogą Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, który jest jednym z największych w Polsce. To wszystko jest historią i przyrodą, którą nas otacza. Dlatego warto to utrwalać na fotografii – powiedział T. Ławniczak.

Wszystkie prace można zobaczyć w galerii zdjęć na stronie szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 7 maja 2014 roku w IV LO.

konkatedra

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mietek
10 lat temu

może autor dodał by lokalizację tych miejsc, bo niestety na starych zdjęciach nie wiadomomo gdzie to jest

Karol3414
10 lat temu

Ostatnie w miarę ciekawe. Reszta, cóż. Nie wiem co chciał pokazać autor fotografując kubły na śmieci, może gdyby były to jeszcze te stare blaszaki, to jakiś inny klimat by był. Następne zdjęcie przekolorowane, ktoś chyba stwierdził że jak w programie do obróbki stworzy jakiś nierealny obraz to będzie fajnie, zdecydowanie przesadził, a mogło być lepsze.

2
0
Napisz co o tym sądziszx