Zatrzymano bandytę z Odolanowa

Udostępnij
Tweet

Ostrowscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło pod koniec kwietnia tego roku, na stacji paliw w Odolanowie. Zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Przestępstwo, którego się dopuścił, zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

Do rozboju doszło około 5:00 nad ranem, 29 kwietnia tego roku. Na jedną ze stacji paliw w Odolanowie wtargnął zamaskowany napastnik i grożąc obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną zrabował około tysiąca złotych.

Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole, ale bandyta zdążył zbiec. Zabezpieczone na miejscu ślady i działania pościgowe za sprawcą, nie przyniosły początkowo oczekiwanego rezultatu. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu w Odolanowie oraz z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy. Policjanci każdego dnia zbierali informacje, analizując jednocześnie lokalne środowisko przestępcze.

Mozolna praca śledczych przyniosła ostatecznie efekty. W miniony czwartek kryminalni wkroczyli nad ranem do jednego z mieszkań na terenie gminy Odolanów, gdzie zatrzymali zaskoczonego 23-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli pistolet gazowy, którego przestępca używał podczas napadu.

23-latek był już wcześniej notowany w policyjnych rejestrach za kradzieże i włamania. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, za co może mu grozić nawet 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
luk
10 lat temu

A z tego co mi wiadomo to to, ze jesli ktos Cie okradnie to tez beda szukac zlodzieja z domniemaniem niewinnosci i co wtedy jesli umorzą sprawe? Jakie bedzie twoje przemadrzanie na forum… czasem sprawy sa oczywiste i dowody jednoznacznie mowia o winie złapanego…
Wychodzisz z zalozenia jak w Mlodych Wilkach, ze „jesli Cie zlapia za ręke to powiedz ze to nie twoja reka”

powodzenia…

BUA
10 lat temu

Zaraz zaraz. Z tego co mi wiadomo, w Polsce obowiązuje tzw. domniemanie niewinności do czasu wydania wyroku przez sąd, więc jeżeli już to zatrzymano podejrzanego o dokonanie tego rozboju…

basia
10 lat temu

Brawo policja!!!
Pewnie złapał go najlepszy policjant z Ostrowa GR!:-)

bubu
10 lat temu

Z odolanowa kto to? Czyżby Perzol ? Gratulacje dla policji..

4
0
Napisz co o tym sądziszx