Nowe fakty w sprawie wypadku z udziałem koparki

Udostępnij
Tweet

W piątek postawiono zarzuty krewnemu 49-latka z powiatu kaliskiego, które feralnej nocy kierował koparką i doprowadził do wypadku z Citroenem Xsarą. Według ustaleń śledczych, kierowcę koparki przywiózł pod galerię jego krewny. Dodatkowo pomógł mu powrócić do domu po tragicznym zdarzeniu. Prokurator postawił krewnemu kierowcy koparki zarzut utrudniania śledztwa i nieudzielenia pomocy po wypadku.

Nieoficjalnie mówi się, że 49-latek chciał pod osłoną nocy przetransportować koparkę na drugą stronę drogi krajowej nr 25. Za dnia byłoby to bardzo trudne zadanie i niekoniecznie zgodne z prawem. Powodem tej przejażdżki jest fakt, że tak ciężki pojazd na gąsienicach mógłby uszkodzić jezdnię, a wtedy właściciel koparki musiałby naprawić powstałe szkody. Stąd też zrodził się pomysł by ukradkiem, po ciemku i przy znikomym ruchu przejechać przez DK25.

Prokuratorzy nadal prowadzą śledztwo. Wstępnie sporządzono wniosek o tymczasowy areszt dla obydwóch mężczyzn.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowiak
10 lat temu

No i co tutaj się dziwić – wcześniej śmiali się z Ostrowiaków co to jeździli do Tesko w Kaliszu a teraz sami jeżdżą furami typu koparka jednonaczyniowa – do Galerii Ostrovia.- pomysłowość ludzi z Kalisza nie zna granic – patrząc na coraz więcej rejestracji PK oraz innego niesprawnego sprzętu badziewia w Ostrowie – możemy się lada moment spodziewać następnych sensacji . Naprawa dróg w Ostrowie – przez PBO Kalisz – gratulacje napraw .w ok. Krotoszyńskiej w godzinach szczytu z wyłączeniem – jednego pasa – po co pracownikom płacić nadgodziny lub za pracę w godzinach nocnych – 4 robi a 10 z .Kalisza obok pilnuje 🙂

1
0
Napisz co o tym sądziszx