Kradli palety

Udostępnij
Tweet

Policjanci z komisariatu w Odolanowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z terenu jednej z firm dokonali kradzieży ponad 200 sztuk drewnianych palet. Ich wartość została oszacowana na niemal 4 tysiące złotych. Próbę wywiezienia części palet udaremnili pracownicy ochrony. Złodziejom grozi teraz 5 lat więzienia.

W miniony wtorek policjanci z komisariatu w Odolanowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży palet z terenu jednej z miejscowych firm. Palety zostały załadowane na samochód, a przewożący je kierowca usiłował wywieźć je z terenu zakładu. Wnikliwa kontrola pracowników ochrony przy bramie wykazała, że kierowca posiadał odpowiednie dokumenty tylko na 15 sztuk palet. Tym czasem na samochodzie znajdowało się ich zdecydowanie więcej. Okazało się, że 91 z nich zostało skradzionych.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że palety zostały załadowane na samochód przez pracownika tej firmy, a pieniądze z ich sprzedaży miały zostać podzielone pomiędzy niego i kierowcę. Sprawcy kradzieży w wieku 31 i 28 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że palety ginęły już wcześniej. Wykonane w tej sprawie czynności, w tym analiza zapisów monitoringu, pozwoliła na potwierdzenie tych informacji. Ci sami sprawcy od lutego do kwietnia tego roku skradli jeszcze około 130 sztuk palet.

Zatrzymani złodzieje usłyszeli dwa zarzuty dotyczące kradzieży drewnianych palet. Ich łączna wartość została oszacowana na prawie 4 tysiące złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im 5 lat więzienia, ale bardziej bolesne konsekwencje może wyciągnąć w stosunku do nich pracodawca.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx