Odpowie za posiadanie nielegalnego tytoniu

Udostępnij
Tweet

Ponad 4 tysiące papierosów oraz 9,5 kilograma tytoniu zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim. Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy, a handlująca tym towarem 51-letnia kobieta została zatrzymana.

Handel towarami bez polskich znaków akcyzy jest ustawowo zabroniona. Policjanci i służby celne na bieżąco walczą z tym zjawiskiem, zatrzymując osoby chcące ominąć prawo i narazić tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie wpływów z podatku akcyzowego.

Ostrowscy kryminalni przeprowadzili w minioną środę działania ukierunkowane właśnie na tego rodzaju przestępczość skarbową, kontrolując targowiska. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Przy jednej z handlujących na targowisku w Odolanowie kobiet, policjanci znaleźli ponad 200 paczek papierosów różnych producentów oraz 14 worków z tytoniem. Oferowany na sprzedaż towar nie posiadał polskich znaków akcyzy.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 4 tysiące sztuk papierosów oraz 9,5 kilograma tytoniu. Zatrzymana 51-letnia mieszkanka Kalisza usłyszała zarzut narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na niemal 10 tysięcy złotych.

Za popełnione przestępstwo karno – skarbowe kobiecie mogą grozić 3 lata więzienia.

Zobacz film:

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Pijany rolnik narozrabiał
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx