OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zatrzymany paser i odzyskany laptop

Zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń to jedno z podstawowych zadań Policji. Ma ono szczególny wpływ na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Nie mniej ważną sprawą, szczególnie w kontekście osób dotkniętych przestępstwem, jest odzyskiwanie utraconych rzeczy. Wczoraj ostrowscy kryminalni zabezpieczyli skradzionego wcześniej laptopa.

Kradzież, o której informowaliśmy we wcześniejszym artykule, miała miejsce na początku kwietnia tego roku. Zatrzymany został wówczas 19-letni chłopak, który z własnego mieszkania skradł sprzęt komputerowy, bo jak  wyjaśniał, potrzebował pieniądze na dopalacze.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali innego 19-latka, który za 50 złotych nabył wartego ponad  1500 złotych laptopa wiedząc, że jest on kradziony. Jak ustalili, w międzyczasie sprzęt trafił do lombardu, gdzie został ostatecznie zabezpieczony i teraz będzie przekazany pokrzywdzonemu.

Zatrzymany 19-latek już usłyszał zarzut paserstwa za co może mu grozić 5 lat więzienia. Chłopak jest doskonale znany miejscowym stróżom prawa z licznych kradzieży.

Policjanci pomimo wykrycia sprawców przestępstw nie zamykają sprawy na dobre. Cały czas prowadzone są czynności operacyjne, zmierzające do odzyskiwania utraconych przez pokrzywdzonych rzeczy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x