Zatrzymany paser i odzyskany laptop

Udostępnij
Tweet

Zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń to jedno z podstawowych zadań Policji. Ma ono szczególny wpływ na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Nie mniej ważną sprawą, szczególnie w kontekście osób dotkniętych przestępstwem, jest odzyskiwanie utraconych rzeczy. Wczoraj ostrowscy kryminalni zabezpieczyli skradzionego wcześniej laptopa.

Kradzież, o której informowaliśmy we wcześniejszym artykule, miała miejsce na początku kwietnia tego roku. Zatrzymany został wówczas 19-letni chłopak, który z własnego mieszkania skradł sprzęt komputerowy, bo jak  wyjaśniał, potrzebował pieniądze na dopalacze.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali innego 19-latka, który za 50 złotych nabył wartego ponad  1500 złotych laptopa wiedząc, że jest on kradziony. Jak ustalili, w międzyczasie sprzęt trafił do lombardu, gdzie został ostatecznie zabezpieczony i teraz będzie przekazany pokrzywdzonemu.

Zatrzymany 19-latek już usłyszał zarzut paserstwa za co może mu grozić 5 lat więzienia. Chłopak jest doskonale znany miejscowym stróżom prawa z licznych kradzieży.

Policjanci pomimo wykrycia sprawców przestępstw nie zamykają sprawy na dobre. Cały czas prowadzone są czynności operacyjne, zmierzające do odzyskiwania utraconych przez pokrzywdzonych rzeczy.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Pijany rolnik narozrabiał
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx