Powstaje bar na Piaskach

Dwa bary o łącznej powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych, parasole na plaży. W tym sezonie nad Zalewem Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim czynna będzie tzw. mała gastronomia. Pierwszy bar będzie czynny wraz uruchomieniem Parku Przygód. Łącznie przy obsłudze infrastruktury na Piaskach w sezonie letnim pracę znajdzie 45 osób. Inwestycję prowadzi spółka Miejski Zakład Zieleni.

Kończą się przygotowania do rozbudowy Parku Przygód w Ostrowie Wielkopolskim. Najpóźniej w połowie czerwca na Piaskach gotowa będzie „Wieża Mocy” z najdłuższym w Polsce zjazdem tyrolskim nad wodą.

– Właśnie rozpoczynamy stawianie pierwszego baru. Budowle będą dwie, wykonane z drewna, o łącznej powierzchni 400 m2. Z dużego baru będzie mogło korzystać około 150 osób. Drugi bar pojawi się w okolicach plaży najpóźniej do 15 czerwca br. Wokół drugiego baru będą także parasole. W barach będą serwowane ciepłe, zimne napoje, mała gastronomia, gofry. Obydwa bary obsługiwać będzie spółka miejska MZZ – mówi Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim.

To kolejny etap rozbudowy infrastruktury nad zalewem Piaski – Szczygliczka. Prace realizuje i finansuje spółka Miejski Zakład Zieleni. Nowa atrakcją będzie Wieża Mocy. To park linowy, ale zbudowany na stożku. Na jednej stronie będzie ścianka wspinaczkowa z czterema trasami, na pozostałych park linowy, z tym że zamontowany w pionie.

Oprócz tego możliwy będzie skok bungee i najdłuższy zjazd tyrolką w Polsce, który łącznie będzie liczył około 600 metrów długości. Zjazd rozpoczynał się będzie z górnej platformy wieży, która będzie miała 15 metrów wysokości. – dodaje W.Białas.

Tylko w sezonie letnim w 2008 roku z atrakcji na w Parku Przygód – na który składa się Park Linowy, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kule do chodzenia po wodzie, zorba skorzystało blisko 10 tysięcy osób.

– Rok 2008 rok na Piaskach pokazał, że warto prowadzić także tego typu inwestycje. Ale to dopiero początek inwestycji na tym terenie. Na kompleksową, natychmiastową zmianę wizerunku tego miejsca spółka nie ma wystarczających środków, ale mam nadzieję, że z roku na rok atrakcji będzie przybywać. Myślimy o placach zabaw dla dzieci, już w tym roku atrakcje dla najmłodszych pojawia się na tzw. cyplu od strony północnej zalewu – dodaje Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Piaski zostały także doświetlone, a teren wyczyszczony z krzewów i zarośli. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo wypoczywających.

Sylwia Nowicka

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x