Zorba na Piaskach

Udostępnij
Tweet

Trwają ostatnie prace końcowe przy formowaniu nasypu pod zorbę na ostrowskich Piaskach. Miejski Zakład Zieleni – który zarządza terenem – przygotował kolejną atrakcję dla wypoczywających nad Zalewem Piaski – Szczygliczka. To kula do toczenia się po specjalnie przygotowanym nasypie.

– Ziemia nawieziona przez ponad 200 ciężarówek musiała być utwardzona. W minionym sezonie było zbyt sucho i mimo nawadniania nasyp nie był spójny, bo ziemia nie chciała się łączyć. Teraz trwa obsiewanie trawą – mówi prezes MZZ Wojciech Białas.

Nasyp ma od 2 do 3,5 metra wysokości, tor będzie mieć około 100 metrów długości.

– Zorba to kula wykonana z przezroczystego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie materiału. Osoba przymocowana za pomocą uchwytów wewnątrz kuli toczy się po wytyczonej trasie. – dodaje W.Białas.

Dla amatorów przygód wodnych spółka MZZ zakupiła w 2008 roku sprzęt pływający. Do dyspozycji w tym sezonie będzie blisko 20 jednostek w tym rowery wodne, łodzie wiosłowe, łodzie canoe, kajaki, rower ze zjeżdżalnią. W tym roku zakupiono także motorówkę, w planach jest kupno banana. Wydłużono także pomost, który będzie miał długość prawie 30m. Przy plaży pojawiły się toalety i zaplecze gastronomiczne.

– Bardzo zależy mi na tym, by ostrowskie Piaski wreszcie zaczęły w pełni tętnić życiem i były miejscem chętnie odwiedzanym – podkreśla Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – Chcemy wyeksponować walory tego mało wykorzystywanego dotąd miejsca. Stopniowo będziemy wprowadzać nowe atrakcje sportowo – wypoczynkowe, tak by coraz więcej ludzi, zwłaszcza z dziećmi właśnie tutaj spędzało aktywnie swój wolny czas. Sukcesywnie z roku na rok nad Zalewem przybywa atrakcji realizowanych przez Miejski Zakład Zieleni.

Zalew Piaski – Szczygliczka to jeden z niewielu zbiorników w okolicy, w którym można się wykąpać. Wysoki poziom wody zapewnia system dziesięciu studni głębinowych i kompleksowego zasilania zbiornika. Koszt prac związanych z budową studni to blisko 3 miliony złotych.

Sylwia Nowicka

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx