Piaski pełne rycerzy

Udostępnij
Tweet

Na ostrowskich Piaskach 13 i 14 czerwca 2009 roku królowały bractwa rycerskie i średniowieczni rzemieślnicy z całej Polski. Wszystko za sprawą I Jarmarku Średniowiecznego. Jarmark uroczyście rozpoczęli Beata Podsadna, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Ryszard Taciak, Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa.

W sobotę 13 czerwca 2009 roku licznie zgromadzeni ostrowianie podziwiali pokazy walk rycerskich, inscenizacja rycerskiej bitwy, tańców średniowiecznych w wykonaniu członków Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali wiele konkurencji sprawnościowych.

Na wszystkich czekały pokazy rękodzielnictwa, stoiska z pamiątkami, możliwość zrobienia zdjęcia w zbroi. W osadach z XIII i z XV wieku przyglądać się można kowalom, płatnierzom, włókiennikom i innym rzemieślnikom z epoki.

W sobotni wieczór na scenie wystąpiła polska grupa folkowa Shannon, wykonująca głównie muzykę celtycką. Po koncercie był występ tancerzy ognia – pokaz Fire Show. Bramy osady zamknięto w sobotę o 24.00. Głównym organizatorem imprezy jest grupa instruktorów harcerskich ostrowskiego hufca ZHP.

Projekt uzyskał wsparcie Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa.

Sylwia Nowicka

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx