OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Remont targowiska przy ul. Głogowskiej

Spółka Targowiska Miejskie SA w Ostrowie Wielkopolskim rozstrzygnęła przetarg na wykonanie zadania inwestycyjnego „I etap modernizacji – wiata targowa z sanitariatem”. O ile nie będzie odwołań od przetargu to koparki powinny wjechać na plac budowy w drugiej połowie lipca Br. Modernizację sfinansuje spółka Targowiska Miejskie S.A.

Prace wstępnie zostały podzielone na cztery etapy. W pierwszym wyremontowane zostanie około tysiące metrów kwadratowych placu. Teren będzie zadaszony, nawierzchnia wymieniona, wykonane przyłącza wodno – kanalizacyjne. Będą toalety i oświetlenie. Modernizacja rozpocznie się od sektora u zbiegu ulicy Piastowskiej i Kopernika.

To jak dla mnie bardzo długo oczekiwana inwestycja, wiata, która stanowi ¼ całego pomysłu na inwestycję. Mam nadzieję, ze spodoba się i mieszkańcom Ostrowa i kupcom i mieszkańcom okolicznych domów. Bo interesy tych trzech grup trzeba było połączyć. – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa.

Prace wstępnie zostały podzielone na cztery etapy. W pierwszym wyremontowana zostanie około tysiące metrów kwadratowych placu. Teren będzie zadaszony, nawierzchnia wymieniona, wykonane przyłącza wodno – kanalizacyjne, będą toalety i oświetlenie.

Prace chcielibyśmy zakończyć w ciągu trzech miesięcy. Remont dotknie 49 handlujących, bo tyle stanowisk znajduje się na tym sektorze. Dla wszystkich handlujących znajdzie się miejsce w rejonie ulicy Głogowskiej na czas remontu – podkreśla Piotr Maraszek, prezes Spółki Targowiska Miejskie S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

Jest to miejsce w sercu miasta Ostrowa, przy głównej trasie, które nie powinno i nie może dłużej tak wyglądać. Rozpoczęcie modernizacji to nie tylko poprawa warunków pracy dla handlujących tam osób, to przede wszystkim poprawa komfortu i bezpieczeństwa dla kupujących. Osoby starsze i matki z wózkami narzekają na ciasnotę, kierowcom z kolei brakuje przede wszystkim miejsc, gdzie mogliby zostawić auto. – dodał Zastępca Prezydenta Ostrowa Stanisław Krakowski.

Z przetargu wynika, że inwestycja kosztować będzie blisko 1 milion 200 złotych. Środki wyłoży spółka Targowiska Miejskie.

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x