OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Tartan i trybuny na koniec

Modernizacja stadionu lekkoatletycznego kończy trwający od 2007 r. remont obiektów Klubu Sportowego Stal. Na bieżni leży już nowy tartan, a w ciągu kilku najbliższych dni powinny zakończyć się prace kosmetyczno-porządkowe, w tym malowanie pasów na bieżni. Warunkiem sprawnego przeprowadzenia robót jest sprzyjająca pogoda, która w tym roku szczególnie nie sprzyja budowlańcom.

Remont bieżni to trzeci etap modernizacji obiektów KS Stal. Pierwszym etapem było przygotowanie dokumentacji i wykonanie inwentaryzacji, drugim remont hali widowiskowo-sportowej.

Dotychczasowe żwirowe podłoże zastąpił tartan. Wcześniej na głębokości pół metra wybrano ziemię, którą zastąpiono kilkoma warstwami podłoża dostosowanego do wymogów sportowców. Przedostatnim etapem prac było spryskanie betonu specjalną substancją klejąca, na którą wylano tartan.

Inwestycja realizowana była w ramach porozumienia podpisanego pomiędzy władzami miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a Klubem z 24 maja 2007 r. Samorząd miejski zobowiązał się wówczas do pokrycia połowy wartej 3,5 miliony dotacji.

Dzięki tej inwestycji zyskujemy profesjonalny kompleks sportowy, na którym zawody mogą rozgrywać przede wszystkim lekkoatleci, ale zmodernizowana płyta boiska pozwala także w dobrych warunkach rozgrywać mecze piłkarskie. To jedna z wielu inwestycji sportowych realizowanych w Ostrowie. Uważam, że właśnie tworzenie ogólnodostępnej bazy sportowej, budowa boisk w różnych częściach miasta, tak by korzystała z nich jak największa liczba ludzi, w tym szczególnie dzieci i młodzież jest bardzo celowa – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Z nowego obiektu ucieszą się przede wszystkim lekkoatleci skupieni w sekcji Klubu Sportowego Stal, którzy na czas remontu musieli przenieść się do Szkoły Podstawowej nr 1. Tam m.in. odbywały się tzw. czwartki lekkoatletyczne.

Cały remont kosztował ok. 3,5 mln z czego połowę środków pochodziło z budżetu miasta a pozostałą kwotę pozyskano z Ministerstwa Sportu. W promocję projektu szczególnie w ministerstwie zaangażował się poseł Jarosław Urbaniak.

Uzupełnieniem remont jest modernizacja trybun.

Na to zadanie w 2009 roku Rada Miejska przyznała dodatkowo z budżetu miasta ok. 380 tys. zł. Prace budowlane już się rozpoczęły, a remont powinien się zakończyć do końca sierpnia. Dzięki tej inwestycji w bardzo dobrych warunkach rozgrywki sportowe na stadionie będą mogli śledzić widzowie – powiedział Stanisław Krakowski Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa.

Stadion przed remontem

Stadion po modernizacji

 

źródło:

Janusz Grzesiak

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x