Wycinają huśtawki na Piaskach

Udostępnij
Tweet

Metalowe huśtawki, które wpisały się w krajobraz nad Zalewem Piaski – Szczygliczka, odchodzą do lamusa. Trwa demontaż metalowych huśtawek i zniszczonych ławek. W ciągu miesiąca w miejscu dwóch dotychczasowych placów zabaw pojawią się dwa nowoczesne obiekty w kształcie statku.

Nad Zalewem Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Nowoczesne place w kształcie statku zastąpią wysłużone żółto-czerwone metalowe huśtawki i drabinki. W piątek 4 września 2009 roku rozpoczął się ich demontaż.

– Można powiedzieć, że na Piaskach kończy się pewna epoka. O metalowe huśtawki i drabinki dbaliśmy, były one konserwowane i malowane, ale na ich kompleksową wymianę dotąd nie było pieniędzy. Teraz metalowe elementy są demontowane, ale – jak się okazuje – zostały one w 1978 roku bardzo solidnie zamontowane. Huśtawki przytrzymywały blisko metrowe betonowe bloczki. Trzeba było je wycinać piłą do metalu – wyjaśnia Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim.

Na placu zabaw przy pomoście powstanie duży statek ma mieć na wyposażeniu orle gniazdo z masztem, dziób żaglowca, podesty z poręczami, armaty, małe zjeżdżalnie, trap, schodki. Kształtem będzie przypominać żaglowiec. Wewnątrz statku będzie m.in. piaskownica podwójna z mostkiem oraz huśtawki. Mały plac zabaw – przy drewnianym statku – będzie miał powierzchnię blisko 200 metrów kwadratowych ( wymiary 16m x 12m). Na nowoczesnym placu zabaw będzie m.in. trzy wieże kwadratowe z daszkiem dwuspadowym, dwie małe zjeżdżalnie, pomost stały z klockami wiszącymi oraz dwie ścianki wspinaczkowe.

W 2010 roku wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, ścieżka dla rolkarzy oraz boisko wielofunkcyjne. Nowe place powinny być gotowe do końca września br.

Kolorowe i bezpieczne place zabaw to kolejna atrakcja dla wypoczywających nad Zalewem. Środki na realizację miasto pozyskało z programu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowę z Urzędem Marszałkowskim podpisałem piątek 4 września 2009 roku. To 1 milion 100 tysięcy złotych pozyskanych przez Biuro Pozyskiwania Środków Unijnych, specjalna komórkę w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Potrącona kobieta wyleciała w powietrze

Wartość całego projektu to 1 709 806,41 zł, z czego ponad 1,1 mln. zł to kwota dofinansowania, a ponad 500 tys. zł wkład własny miasta.

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx