Powstaje zbiornik retencyjny

Rozpoczęły się prace związane z budową zbiornika retencyjnego w ulicy Kaliska – Witosa w Ostrowie Wielkopolskim. Trwa realizacja zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji deszczowej i drenażu na nowo projektowanym odcinku ulicy Witosa w Ostrowie Wielkopolskim, (od ul. Nowa Krępa do ul. Kaliskiej) oraz budowy zbiornika retencyjnego przy ulicy Kaliskiej”.

Prace rozpoczęły się od wyburzenia budynku mieszkalnego wolnostojącego. W ramach przetargu powstanie m.in. kanał deszczowy z rur żelbetowych śr 1000 mm na odcinku 498 metrów, kanał deszczowy z rur żelbetowych śr 800 mm o długości 111 metrów, separator węglowodorów koalescencyjny. Zbiornik retencyjny będzie miał powierzchnię 2730 m2 i specjalnie wzmocnione ażurowe skarpy.

Zbiornik retencyjny, który powstaje w okolicy ulic Kaliska/Witosa pozwoli przejąć i przetrzymać wody opadowe z tej okolicy. Najpierw trzeba jednak przebudować system kanalizacji, który odprowadza wody deszczowe – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Po zwiększeniu o 222 584,00 złote na inwestycję zabezpieczono w budżecie Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 877 tysięcy złotych. Zbiornik wraz drenażem terenu i budową kanalizacji deszczowej powstanie do końca listopada 2009 roku.

W 2010 roku powinna rozpocząć się budowa przebicia ulicy Witosa i budowa drogi wzdłuż krajowej drogi nr 25 Kalisz – Ostrów.

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

CZYTAJ  Po pijaku rozbiła auto teścia

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx