Ciężka zima

Udostępnij
Tweet

Okres zimowy jest szczególnie trudnym okresem dla ludzi bezdomnych. Niesie on ze sobą duże zagrożenie związane z wychłodzeniem organizmu wskutek niskich temperatur. Brak pomocy ze strony najbliższych, uzależnienia a także niepełnosprawność mogą stanowić jedną z przyczyn wychłodzenia organizmu i wskutek tego utraty życia bezdomnego.

Przypominamy placówki do których można zwrócić się z prośbą o pomoc:

  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Wolności 20 – tylko kobiety.
  • Gminno – Miejskie Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie ul. Raszkowska 36, „Pokój Interwencji Kryzysowej”
  • Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Wlkp. ul. Partyzancka 8
  • Dom Pomocy Społecznej Psary
  • Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Ostrowie Wlkp. ul. Olszynowa 53
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wlkp. Aleje Słowackiego
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wlkp. ul. Limanowskiego 17        

Policja zwraca się również z prośbą do wszystkich, którzy wiedzą o bezdomnych przebywających w miejscach, gdzie grozi im wyziębienie lub w innych warunkach zagrażających ich życiu lub zdrowiu o informowanie o takich przypadkach dyżurnego ostrowskiej komendy. Zwracajmy na nich uwagę spacerując w parku, odwiedzając naszą działkę lub przechodząc w pobliżu opuszczonych miejsc. Przekazanie informacji pomoże policjantom na szybką reakcję i skuteczną pomoc tym dotkniętym przez los ludziom. Nie zapominajmy także o starszych, często samotnych i schorowanych osobach mieszkających w naszym sąsiedztwie. Ludzie ci nie zawsze potrafią sami zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo. Pomóżmy im przetrwać ten trudny okres.

źródło:

policja w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx