Drodzy mieszkańcy Ostrowa,
po trzech miesiącach wracamy z inicjatywą Waszych pytań do włodarzy miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Każdy mieszkaniec, który z różnych powodów nie może osobiście pojawić się na czwartkowej Sesji Rady Miejskiej, może zadać pytanie za naszym pośrednictwem. Każde merytoryczne pytanie zostanie odczytane włodarzom. Po otrzymaniu odpowiedzi zostanie ona opublikowana na naszych łamach..
Napisz w komentarzu pod tym materiałem lub wyślij mailem pod adres [email protected] z dopiskiem: Pytania mieszkańców. Pytania zbieramy do najbliższej środy do godz. 23:59.
Poniżej prezentujemy opublikowane pytania z poprzednich materiałów:
1. miniek:
Panie Prezydencie kiedy zamiast marketów będą powstawać fabryki ,bo jak na razie to czuje się jak bym mieszkała w mieście emerytów i rencistów dajcie nam młodym ludziom żyć godnie a nie na skraju.
2. Moc:
Kto rozliczy prezesa zieleni z inwestycji na piaskach gdzie co druga inwestycja jest nie trafiona.To że piaski są piękniejsze to nikt nie kwestionuje! Ale że władowano tam ogromne pieniądze publiczne i jest sporo nietrafionych inwestycji to sprawa do kontroli!Kto odpowie za złe zabezpieczenie skradzionych pieniędzy na piaskach-co nie ma winnego?
3. Pytanie od kilku internautów:
Na jakim etapie jest zagospodarowywanie trybuny głównej przy stadionie miejskim. Wiele mówi się, że oferty wpływają, ale efektów nie widać. Czy ktokolwiek złożył propozycję zagospodarowania pozostałej przestrzeni?
4. ricki prosi o sprecyzowanie odpowiedzi dotyczącej zatrudnienia Karoliny Śliwińskiej, poprzednio pracującej w pańskim biurze poselskim. Pańska odpowiedź: tak, pracuje jest niewystarczająca, dlatego proszę o sprecyzowanie odpowiadając na pytania: Dlaczego pracuje, czy jej praca jest taka niezbędna? Czy był rozpisany konkurs na to stanowisko, które piastuje. W czym (poza znajomościami) była lepsza od innych? Jakie ma doświadczenie poza pracą na pańską rzecz?
5. pytania z maila:
a) Proszę o informacje jakie działania zamierza Pan jako prezydent miasta podjąc z ogromnymi gruzowiskami jakie są w tej chwili na:
– ul. Dembinskiego i Poznanskiej ( teren po dawnych Zakładach Drobiarskich),
– ul. Spichrzowej ( teren po zakładach mięsnych)
– ul. Wrocławskiej ( teren po ZNTK )
– ul. Dworcowej ( teren po byłej jednostce wojskowej ).
Czy tak mamy witać gości na EURO 2012 ? Ostrów Wlkp miał być przecież miastem w którym miały odbywać się mecze kibiców w czasie EURO 2012 .
b) mam pytanie jak długo jeszcze władze miasta beda tolerowac organizacje ruchu przy skrzyzowaniu aleji Słowackiego z ul.raszkowska chodzi mi o pas z prawo skretem na rawicz na tym pasie ciezarówki i nie tylko inne pojazdy równiez blokuja ten pas z zamiarem jazdy na Bytom ustawiaja sie własnie na prawym pasie po czym gdy zapali sie zielone dla ruchu na rawicz blokuja pas dla skrecających w prawo a kierowcy z obcych miast w ostatniej chwili zauwazja ze z prawgo pasa na wprost (bytom)jechac nie moga wiec blokuja ten pas rajcy zróbcie z tym cos!!!!!!!! wystarczy duzo wczesniej ustawic znak pionowy który bedzie informował o układzie pasów na jezdni ja i inni kierowcy jestesmy tu nagminnie blokowani przez co spózniamy sie do pracy
c)
Na terenie targowiska miejskiego przy ulicy Głogowskiej znajdują się obiekty (kioski) oraz zadaszone stoły (ławy), na których odbywa się sprzedaż. Część z tych obiektów posiada bardzo nisko zawieszone daszki chroniące przed opadami deszczu (szczególnie kioski od strony ulicy Piastowskiej i stoły od strony ulicy Targowej). W niektórych miejscach daszki nad kioskami położone są na wysokości ok. 1,70 m i niższej, co stanowi zagrożenie dla osób korzystających z targowiska.
Czy władze Ostrowa mają możliwość kontrolowania i egzekwowania od Spółki Targowiska Miejskie S.A. przestrzegania i realizacji Uchwały Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Nr XXXVIII/548/2006 z dnia 28 lutego 2006 roku ( Regulamin Targowisk), a w szczególności obowiązków Zarządzającego Targowiskami Miejskimi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osób przebywających na targowisku ( §2 pkt.2b i 2e w/w Uchwały) ?
Czy brak nadzoru władz Targowisk Miejskich lub niekompetencja i nie przestrzeganie przepisów i ustaw jest przyczyną, że pozwala się na użytkowanie obiektów nie zapewniających bezpieczeństwa osób przebywających na targowisku ( §10 pkt.4 i 5 w/w Uchwały)?
Czy musi dojść do tragedii, aby obudzić z letargu osoby odpowiedzialne za zarządzanie targowiskiem żeby wyeliminować zagrożenie?