Tak się bawił Kalisz w Antoninie!

Mieszkańcy jednej z ulic w Antoninie, ujęli dwóch pijanych mężczyzn, którzy jeżdżąc samochodem, najpierw wjechali w budynek garażu, a następnie potrącili kobietę. Mężczyźni zostali zatrzymani przez wezwanych na miejsce policjantów i trafili do aresztu, gdzie trzeźwieli.

Zatrzymani mężczyźni przebywali w miniony poniedziałek nad jeziorem na terenie ośrodka wypoczynkowego w Antoninie. Jak się okazuje, pojęcie wypoczynku jest bardzo różnie rozumiane, a przybrana przez nich forma jego spędzania, zakończyła się w policyjnym areszcie. Mężczyźni najpierw spożywali alkohol, a następnie postanowili urządzić sobie przejażdżkę ulicami Antonina. Daleko nie udało im się zajechać, albowiem zasiadający za kierownicą seata ibizy 17-letni kaliszanin, cofając pojazd uderzył w budynek garażowy przy ulicy Chopina. W między czasie często trąbił co wzbudziło zainteresowanie pobliskich mieszkańców.

Wyczynami młodego kierowcy zainteresowali się pobliscy mieszkańcy. Wtedy też za kierownicą zasiadł drugi z mężczyzn, 19-letni mieszkaniec Kalisza, ale i on nie miał „szczęścia” wycofując seata. Tym razem skutki mogły okazać się o wiele poważniejsze, gdyż chłopak potrącił 53-letnią kobietę. Została ona zabrana do szpitala z urazem głowy. Szczęśliwie obrażenia okazały się niegroźne. Dalszą jazdę uniemożliwili już mieszkańcy, wzywając policję.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u 17-latka ponad 1,2 promila alkoholu, a u jego 19-letniego kolegi ponad 0.7 promila. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i każdy z nich odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i doprowadzenie do kolizji drogowej. Grozi im do 2 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Prezydent Duda będzie w regionie
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx