Samochodem w policjanta

Udostępnij
Tweet

Policjanci z Posterunku w Sośniach zatrzymali w wyniku podjętego pościgu 26-letniego kierowcę, który wcześniej chcąc uniknąć kontroli, usiłował przejechać jednego z nich. Prokurator postawił dzisiaj mężczyźnie zarzut czynnej napaści na policjanta i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Zdarzenie miało miejsce z soboty na niedzielę w miejscowości Bogdaj. Policjanci patrolujący rejon gminy Sośnie, postanowili skontrolować jadącego z przeciwka opla astrę. Na podany przez jednego z policjantów czerwony sygnał do zatrzymania, samochód zwolnił i zaczął zjeżdżać na pobocze. Jednakże w pewnej chwili kierowca gwałtowanie przyspieszył, kierując pojazd w stronę policjanta, który zdążył odskoczyć unikając w ten sposób potrącenia.

Policjanci rozpoczęli natychmiast pościg za oplem. Na jednej z ulic w Bogdaju kierowca zatrzymał pojazd i próbował wraz z pasażerami uciec. Jego wysiłki okazały się bezskuteczne i wraz z pozostałą piątką pasażerów został zatrzymany przez policjantów.

Kierowcą opla astry okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Odolanów, który w chwili zatrzymania miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie najpierw trzeźwiał. Prokurator postawił 26-latkowi zarzut czynnej napaści na policjanta, za co może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ewakuacja Galerii Ostrovia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx