Pytania mieszkańców (XI 2011)

W imieniu mieszkańców proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania.

 SPOŁECZNE

 1. Forum Synagoga

Panie Prezydencie! – jeżeli prawdą jest, że na remont obiektu dla ludzi z synagogi szatana wydano kilka, kilkanaście milionów złotych, to ile przeznaczono pieniędzy na remont KONKATEDRY w OSTROWIE WLKP. – świątyni kościoła rzymsko – katolickiego, która jest obiektem zabytkowym? Proszę o podanie dokładnych kwot, które zostały wydane na remont dawnej Synagogi z budżetu miasta oraz pozyskane z funduszy zewnętrznych.

 2. Osiedle przy ul. Dembińskiego

Panie Prezydencie. Dlaczego osiedle przy ul. Dembińskiego jest przez władze miasta zapomniane. Ruiny po firmie DROP, ruiny po firmie POLMOZBYT, ruiny po hurtowni spożywczej. Brak placu zabaw, tutaj też są dzieci, a nie tylko na osiedlach przy „kozim borku”. Latarnie tutaj świecą po konarach drzew to jest marnowanie pieniędzy, bo i tak jest ciemno na chodnikach. Kiedy potrzebujecie głosu przed wyborami, wtedy wiecie gdzie jest Dembińskiego, a po wyborach dali głos to Bóg zapłać.

 3. Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Jak wygląda sytuacja w schronisku. Czy jest ono Pańskim zdaniem prawidłowo prowadzone? Czy kontrole wykazywały jakiekolwiek nieprawidłowości?

 4. Kamera dla Strażników Miejskich

Czy miasto może zakupić Strażnikom Miejskim kamerę przenośną, która służyła by do ukrytego filmowania terenów miejskich, w których dochodzi do nagminnego wyrzucania śmieci? (min. okolice ogródków działkowych przy ul. Składowej, stadion „za lokomotywownią”). Ma dochodzić tam również do aktów wandalizmu (PONOWNE uszkodzono NAPRAWIONE ogrodzenie wokół stadionu „za lokomotywownią”).

 5. Pozyskiwanie dużych inwestorów

Panie Prezydencie, czy są prowadzone jakiekolwiek działania w celu pozyskania wielkich inwestorów typu koncern międzynarodowe, które byłyby gotowe otworzyć w Ostrowie firmę produkcyjną (produkującą cokolwiek, ale produkcyjną) zatrudniającą przynajmniej ok. 1000 osób, bo jest miejsce dla nich. Oczywiście nie myślę o kolejnych galeriach (jak najbardziej potrzebnych). Jeżeli są prowadzone działania, to proszę przybliżyć nam mieszkańcom jak technicznie wygląda, tzn. czy wysyłane są oferty i czeka się na odpowiedź, czy są może osoby, które pilotują poszczególne tematy np. poprzez kontakty osobiste, czy zapraszanie przedstawicieli do Ostrowa. Oczywiste jest że miast takich jak nasze są setki i bardzo trudno pozyskać poważnego inwestora.

 6. Połączenia PKP

Autor: Jakub Kubera:

Panie prezydencie. W zeszłym roku prowadziłem akcję zbierania podpisów mającą na celu zwiększenie liczby oraz regionalnych połączeń kolejowych przejeżdżających przez Ostrów. Ówczesny prezydent Ostrowa pan Radosław Torzyński zignorował mnie wraz z kolegą, ale również osoby, które podpisywały się pod petycją, a było ich niemalże 1000. Chciałbym się dowiedzieć czy miasto, a także aglomeracja kalisko-ostrowska podejmą dialog z przewoźnikami tj. Przewozy Regionalne i PKP Intercity w sprawie zwiększenia liczby połączeń. Czy planuje się uruchomienie połączeń obsługiwanych autobusami szynowymi na trasie Ostrów – Kalisz?. Czy jest szansa na reaktywacje lub współpracę z firmami z branży kolejowej, budującymi i remontującymi tabor kolejowy na terenie dawnej Fabryki WAGON? Warto dodać, że utworzenie takiego zakładu utworzy dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców naszego miasta.

CZYTAJ  Dziupla samochodowa w powiecie ostrowskim

 7. Wiadukt przy ul. Krotoszyńskiej

 Panie Prezydencie. Wiadukt „krotoszyński” jest (co nie podlega dyskusji) pierwszym miejscem, które zwraca uwagę wjeżdżających podróżnych od strony zachodniej do naszego miasta. Dlaczego tam jest tak brudno? Ściany są tak brudne, że już nie odbijają światła. Kto odpowiada za utrzymanie tam czystości. Ściany ostatnio były myte ok 2 lata temu.

 8. Mieszkania dla systematycznych

 Panie prezydencie czy i od kiedy będzie w planach budowa mieszkań dla systematycznych?

 9. Aquapark

Panie prezydencie. Czy w Ostrowie powstanie aquapark? Czy ostrów jak inne miasta typu Kalisz, Pleszew, Ostrzeszów, Krotoszyn i Jarocin będzie miał takie miejsce do wspólnego spędzania czasu? Czy brak takiego obiektu w Ostrowie spowodowany jest nieudolnością i brakiem zaangażowania włodarzy miasta czy też po prostu brakiem chęci budowy aquaparku?

 10. Miejsca pracy

Ile miejsc pracy w Ostrowie powstało za Pana kadencji? Proszę nie liczyć galerii, bo to zasługa poprzednika. Konkretnie proszę wymienić np. jakieś konkretne zakłady, które powstały.

 11. Ulica Kolektorowa

Panie prezydencie. Na jakim etapie jest budowa ul. Kolektorowej? Czy jest już zgoda z Lasów Państwowych na wycinkę? Jeżeli tak, to kiedy rozpocznie się budowa i jaki jest termin zakończenia realizacji tej inwestycji?

 

12. LOKAL DYSKOTEKOWY VIP

Szanowny p. Prezydencie Ostrowa Wlkp., wysoka rado, co weekend wychodzę z żoną oraz ze znajomymi do lokali w naszym pięknym Rynku. Rozmawiamy, śmiejemy się, bawimy, podczas powrotu do domu przechodząc ul. Raszkowską mijamy lokal „VIP” pod którym zawsze stoi grupa osób którzy krzyczą, rozbijają butelki na chodniku i ulicy, są wulgarni, zaczepiają przechodniów a zarazem nas, dosyć często w tym rejonie są bójki, mówiąc szczerze coraz bardziej ja oraz moi znajomi boimy się przechodzić w rejonie w/w lokalu, zaznaczam że co chwila w tym rejonie znajduje się więcej niż jeden radiowóz wiec już samo to daje do myślenia, dziękuję a zarazem podziwiam naszych Policjantów za zaangażowanie i odwagę, ale czy nie dało by się czegoś zrobić aby przenieś ten lokal w inne miejsce, lub aby ochrona tego lokalu znajdował się na zewnątrz lokalu i uspokajała tych co mają za dużo tzw. „mocy”?

 

13. Wykup mieszkań

Czy miasto zamierza wznowić sprzedaż mieszkań z zasobów MZGM-u ich najemcom? Obecnie wykup lokali został zablokowany.

14. Obiekty kulturalne w Ostrowie

Czy nasze miasto jest tak bogate, że stać je na utrzymywanie trzech obiektów w ramach jednego OCK? Czy sala widowiskowa po remoncie nie może spełniać funkcji kina? Internauci pytają o aquapark, salę widowskowo-sportową. Czy w momencie braku środków na takowe obiekty moje pytanie nie wydaje się zasadne?

15. OFFset za Galerię

Co z offsetem za galerię? Czy ktoś powie kto dostał te pieniądze i w jakiej kwocie?

CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

16. Żużel

Co z żużlem dalej w Ostrowie, bo nie wygląda żeby miasto lubiło ten sport panie prezydencie?

17. Strefa płatnego parkowania

Czy ekonomicznie uzasadnione jest utrzymywanie strefy płatnego parkowania? Jaki jest bilans ekonomiczny działania strefy oraz biura strefy płatnego parkowania?

 18. Opłaty za przedszkola

Panie Prezydencie co Pan porobił z przedszkolami? Wcześniej płaciłam za 10 godzin pobytu dziecka 220 zł, a teraz za zerówkę w przedszkolu płace 300zł. To mają być przedszkola publiczne? Współczuję osobom mającym dwójkę dzieci i zarabiających najniższą krajową. Wtedy połowa pensji idzie na przedszkole. Płakać się chce, ale syty głodnego nie zrozumie. Pana stać na prywatne przedszkole, bo Pan najniższej krajowej nie zarabia.

19. Sylwester na Rynku

Szanowny p. Prezydencie Ostrowa Wlkp., wysoka rado. Czy miasto Ostrów Wlkp. planuje urządzić Sylwestra na rynku? Jeśli tak, to jaką kwotę planuje przeznaczyć na ten cel?

20. Nowy wiadukt

Kiedy będzie wybudowany wiadukt łączący ulice Spichrzową z Młyńską? Aby odciążyć najbardziej zakorkowane skrzyżowanie w mieście Alei Słowackiego z Krotoszyńską.

 DROGI:

 21. Piesi na Okólnej

Czy na ulicy Okólnej (odcinek od ul. Różanej do Mielcarskiego) nie powinien stać znak ostrzegawczy „UWAGA PIESI”? Nie ma tam chodnika, a ludzie idą ulicą.

 22. Drogi na Pruślinie

Panie Prezydencie pytanie odnośnie ulic na Pruślinie. Kiedy zacznie się budowa kanalizacji i utwardzenie dróg? Prawą stroną ulicy Grabowskiej już dawno można przejść suchą nogą. Co z lewą stroną ulicy Grabowskiej i z ulicami Klubową, Sportową i Świetlicową.

 23. Zima

 Jak służby miasta są przygotowane do sezonu zimowego?

 MZGM:

 24. Czy w spółce MZGM doszło do łamania regulaminu spółki przez dopuszczenie do nepotyzmu? Czy prawdą jest zatrudnienie osobistego zięcia prezesa p. Pawła Wrembla oraz swojego siostrzeńca p. Adama Szczepaniaka na eksponowanych stanowiskach z dobrą pensją? Czy prawdą jest zatrudnienie na stanowisku sekretarki prezesa siostry syna żona?

 25. Zgodnie z regulaminem spółki członkowie zarządu winni posiadać wyższe wykształcenie. Chcę spytać czy pan wiceprezes Kraszkiewicz posiada wyższe, jeżeli tak to jakie i od kiedy. Proszę podać również okres od którego zajmuje wspomniane stanowisko.

 26. Dlaczego pan Jakub Szczurek jest kierownikiem działu w MZGM? W regulaminie spółki zapisano, że kierownik działu powinien mieć wykształcenie kierunkowe i minimum 7 lat praktyki, a skoro pan Szczurek liczy sobie zaledwie 25 lat, to skąd ma mieć 7 lat praktyki zawodowej? Co na to pan prezydent miasta?

 POZOSTAŁE:

 27. Czy Pan Jarosław Urbaniak będzie Naszym Prezydentem do końca kadencji? Czy może Pan Nas zapewnić, że nie wystartuje Pan w wyborach do Europarlamentu?

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx