Spłonęła sala wiejska w Droszewie

W nocy doszczętnie spłonęła sala wiejska w Droszewie (gmina Nowe Skalmierzyce). Wiele wskazuje na to, że została podpalona.

Sala Wiejska w Droszewie została wybudowana w latach 70-tych. Jak opowiadali mieszkańcy zgromadzeni na miejscu pożaru, cegły na budowę dowożono z Krotoszyna. Przez minione lata służyła mieszkańcom. Można było ją wynająć pod wesele lub inną imprezę okolicznościową.
Pod koniec sierpnia tego roku zaplanowano dożynki gminne. Na dwa dni przed ich odbyciem się, ktoś próbował podpalić salę wiejską. Wtedy skończyło się na uszkodzonym oknie.

Tym razem pomimo wyłączonego prądu i nieczynnej kotłowni wybuchł pożar. Płomienie zauważono dopiero przed godziną 5 rano. Zdaniem strażaków, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, ogień obejmował już wtedy cały budynek. Prezentujemy Państwu archiwalne nagranie wnętrza sali.
Do pożaru przyjechały jednostki m.in. z Ostrowa, Skalmierzyc, Boczkowa, a nawet Kalisza.

Po uszkodzeniach widać, że pożar pojawił się w środkowej części sali. Budynek o wymiarach 35 na 15 metrów nadaje się tylko do rozbiórki. Na ścianach pojawiły się pęknięcia.
 Właścicielem budynku jest gmina Nowe Skalmierzyce. Obiekt był ubezpieczony.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx