Wzrost opłat za wodę i ścieki

Od 1 stycznia 2012 roku wejdzie w życie nowa taryfa opłat za wodę i ścieki PWIK Wodkan SA. Nową taryfę przyjęli radni na Sesji Rady Miejskiej 29 listopada 2011r. Za metr sześcienny wody mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego zapłacą o 2,92 złote brutto, za ścieki 5,89 złotych brutto. 

– Zmiana tarfyfy jest tak obliczona, że pokrywa jedynie stopień inflacji, abyśmy nie ponosili strat. Mamy wyższe koszty przede wszystkim energii mimo, że kupujemy ją częściowo z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Wzrosły ceny surowców, które są niezbędne do funkcjonowania oczyszczalni. Stąd zmiany w taryfie opłat, wyliczone zgodnie z rozporządzeniem ministra – mówi Jacek Nasiadek  prezes spółki Wodkan SA.

Od 1 stycznia 2012 r. metr sześcienny wody kosztować będzie – brutto 2,92 zł, a ścieków – 5,89 zł.

Woda dostarczana mieszkańcom jest pod stałą kontrolą własnego laboratorium i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym woda w pełni odpowiada wymaganiom wody pitnej. Poziom wskaźników bakteriologicznych i fizykochemicznych jest poniżej dopuszczalnych norm sanitarnych. Wysoka jakość wody jest wynikiem bardzo dobrej pracy stacji uzdatniania wody.

Obecnie SUW posiada rezerwę w produkcji wody i jej uzdatnianiu co jest zjawiskiem korzystnym z punktu widzenia potrzeb rozwoju Miasta. Spółka dostarcza wodę poprzez sieć wodociągową o łącznej długości (wg stanu na dzień 31.12.2010r.): 402,5 km.

Odbiór ścieków następuje poprzez system kanalizacji rozdzielczej (sanitarnej i przeznaczonej do odprowadzania wód opadowych ) o łącznej długości ( wg stanu na dzień 31.12.2010r.): – kanalizacja sanitarna: 260,9 km, – kanalizacja przeznaczona do odprowadzania wód opadowych: 140 km.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx