„Ugotował” psa w aucie. Nowe fakty!

Udostępnij
Tweet

Powracamy do sprawy „ugotowania” psa w rozgrzanym samochodzie przez 26-letniego mieszkańca Kalisza. W sobotę, gdy z nieba lał się żar, pies spędził w zamkniętym pojeździe co najmniej godzinę.

Prokurator ustalił, że w sobotę pomiędzy godzinami 14, a 15 pies został zamknięty w renault scenic. Na zewnątrz były 34 stopnie Celsjusza. Doberman nie miał szans na wydostanie się ze śmiertelnej pułapki. Zwierzaka leżące za tylnymi fotelami dostrzegła jedna z osób, która powiadomiła służby.

Na miejsce udał się patrol policji oraz straż pożarna. W pojeździe wybito tylne, narożnikowe okienko oraz szybę od strony kierowcy. Tu ważna uwaga, że tańsza do wymiany jest szyba od kierowcy niż wspomniane okienko.

Po wydobyciu psa udzielono mu pomocy. Zaczęto schładzać po mokrymi ręcznikami. Trafił do kliniki weterynaryjnej, gdzie stwierdzono temperaturę ciała 42.9 st. C. Normalnie psy utrzymują temperaturę w zakresie 38-39 stopni. Niestety wysoka temperatura wywołała chorobę skutkującą śmiercią.

Pies przebywał w zamkniętym pojeździe co najmniej godzinę. Prokurator zakwalifikował to jako znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. 26-latek musi dwa razy w tygodniu stawiać się na komendzie policji w ramach dozoru policyjnego. Ma także orzeczony zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt.

W pojeździe 26-latka znajdowała się karta inwalidzka, którą można otrzymać posiadając niepełnosprawność ruchową, narządu wzroku lub chorobę neurologiczną.

W gorące dni czworonożni przyjaciele powinni być wyprowadzani na spacer albo w godzinach porannych albo popołudniowych. Nie powinno się wymagać od zwierząt by w upały były narażone na wysiłek. Czasami pies w takich warunkach chętnie wskakuje do jeziora lub rzeki, żeby się skutecznie schłodzić.  Zagrożeniem dla psów mogą być także niewietrzone małe mieszkania.

Pierwszymi objawami wskazującymi na przegrzanie jest mocne dyszenie psa czy wyschnięcie spojówek.

 

 

CZYTAJ  Zderzenie busa i osobówki o świcie

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Damian
3 dni temu

Brak słów na takich dexxxi😏😏😏powinni byli pokazać jego twarz i grzywna ze 20 tysięcy na rzecz schroniska dla psów.

Potwór , nie człowiek
3 dni temu

Ja bym robiła takim ludziom-bestiom-TO SAMO, co oni zwierzakowi.

Ostrowianka
3 dni temu

Ludzka głupota nie zna granic,a jeszcze jak ciągną psa w taki upał za rowerem żeby się wylatał a pies ledwie ciągnie się za tym rowerzystom.🤔😡

Marek
3 dni temu

Czy piesek żyje?

JA
odpowiada  Marek
3 dni temu

Niestety nie

AsaSyn
3 dni temu

Ta narożna szyba, to została wybita żeby się dostać do pojazdu, wyciągnąć psa, bliżej się mu przyjżeć, ocenić sytuację, ukarac finansowo właściciela, czy w jakim celu?

Maliniak
odpowiada  AsaSyn
3 dni temu

W celu ,,pokazania” wlascicielowi kto tu jest wyzej moralnie. szyby w drzwiach latwiej dostac i wymienic ta narozna bedzie kosztowala wiecej. Dziwie sie ze nie wyrabali siekiera szyberdachu ale chyba nie bylo siekiery pod reka

To NIE człowiek
odpowiada  Maliniak
3 dni temu

Szkoda ,ze mu wszystkich nie wybili.

Gwidon
3 dni temu

Orzeczenie jest takie ; znęcanie się nad zwierzęciem . A kara jest jak za nieumyślne spowodowanie śmierci psa.

Mariusz
odpowiada  Gwidon
3 dni temu

Jaka kara? Przecież jeszcze nawet nie postawiono mu zarzutów – prokuratura dopiero opracowuje akt oskarżenia. Chłopu grożą 3 lata. I oby je dostał.

Maliniak
odpowiada  Mariusz
3 dni temu

3 lata i 6miesiecy w zawieszeniu dostala 26letnia kierujaca ktora jadac samochodem uzywala telefonu i nie zauwazyla skutera w wyniku czego kierowca skutera poniosl smierc.

Chore prawo
odpowiada  Maliniak
3 dni temu

Sędzia był pijany ?

29
0
Napisz co o tym sądziszx