Boogie Boys wystąpi w amfiteatrze

Udostępnij
Tweet

Boogie Boys 12 lipca wystąpi na scenie ostrowskiego Amfiteatru! Od momentu powstania w 2003 roku odwiedzili niemal wszystkie kraje w Europie i kilka na innych kontynentach! Zawitają również do nas!

– Kulturalny cykl spotkań trwa! Zapraszam gorąco do ostrowskiego Amfiteatru na energetyzujący koncert Boogie Boys! To nasza propozycja na najbliższy piątkowy wieczór. Publiczność, która tłumnie wypełnia Amfiteatr podczas tych spotkań, ale i bawi się tu – to jeden z moim ulubionym widoków. To miejsce przeszło dużą metamorfozę w 2020 roku i od tego czasu stało się znów letnią sceną Ostrowa Wielkopolskiego! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Data: piątek, 12.07.2024, godz. 20:00
Miejsce: Amfiteatr Ostrów Wielkopolski

W swoim dorobku mają już cztery płyty, a koncerty, które grają cieszą się ogromnym powodzeniem gdziekolwiek się pojawią. Koncertowali u boku wielu gwiazd (jako zespół supportujący lub wspierający), takich jak: Joe Bonamassa, Shakin’ Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Phil Guy, Studebaker John, James Harman, Rod Piazza, Big Bill Morgenfield, Ana Popovic i wiele więcej.

W lutym 2009 roku Boogie Boys jako jedyny zespół spoza Stanów Zjednoczonych zostali finalistami największego konkursu bluesowego na świecie „International Blues Challenge – Memphis, USA”. Płyta „Hey You” została zakwalifikowana do finału „Najlepsza płyta własnej produkcji – International Blues Challenge 2010”. Lider zespołu Bart Szopiński oraz pozostali członkowie byli wielokrotnie nagradzani w plebiscycie magazynu „Twój Blues” na „Pianistę Roku” i „Instrumentalistę Roku”. W 2011 roku reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Polski 1. European Blues Challenge w Berlinie i zakwalifikowali się do „Top 3”. W 2012 roku po raz kolejny zostali nagrodzeni tytułem „Zespołu Roku” w plebiscycie „BLUES TOP 2011”.

Ich album „Made in Cali” został w całości wyprodukowany w USA przy udziale fantastycznych gości (m.in. gitarzysty Rona Thompsona, który współpracował z takimi gwiazdami jak John Lee Hooker, Etta James, TinaTurner). Producentem muzycznym albumu był John Clifton, uznany harmonijkarz, kompozytor i wokalista.

CZYTAJ  Zderzenie busa i osobówki o świcie

W 2013 roku płyta została ogłoszona „Albumem Roku” w plebiscycie „BLUES TOP 2012”.

Lider zespołu Bart.Szopiński został siedemnastokrotnie (!) nagrodzony tytułem „Pianisty Roku” w plebiscycie „Blues Top”.

W 2023 roku wydali piątą płytę, która będzie częścią ich „20th Anniversary World Tour”. Odwiedzą: USA, Kanadę, Niemcy, Francję, Włochy, Polskę, Danię, Szwecję, Norwegię, Czechy, Rumunię i Łotwę.

http://www.boogieboys.pl/

wstęp wolny
organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia w razie niepogody

Amfiteatr w Ostrowie Wielkopolskim

W 2020 roku ostrowski Amfiteatr przeszedł gruntowną modernizację w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej – powiększono scenę, zamontowano zadaszenie oraz siedziska dla widowni – obiekt zyskał aż 60 miejsc więcej! Koszt modernizacji samego Amfiteatru to 1 595 522,04 złotych. Dofinansowanie tej inwestycji wyniosło 762 323,10 złotych.

Rewitalizacja przestrzeni miejskiej to ogromny projekt wart ponad 11 mln złotych, na który Ostrów Wielkopolski pozyskał blisko 9 mln złotych. W ramach rewitalizacji, poza modernizacją Amfiteatru, wykonano modernizację Sali Sesyjnej, przebudowano Ogródki Jordanowskie oraz ciąg ulic w centrum miasta. Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach WRPO na lata 2014-2020.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jurek
4 dni temu

A co to za muzyka jest?

adwentysta
4 dni temu

fajnie że znów na amfi coś się dzieje, apeluje by na zakończenie lata zaprosić jakąś większą gwiazdę, może IRA, Myslovitz, Golden life, Kobranocka, Universe.

2
0
Napisz co o tym sądziszx