Pożar elektronicznego papierosa!

Udostępnij
Tweet

Teoretycznie wszyscy wiedzą, że palenie szkodzi w dłuższej perspektywie czasu, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że elektroniczne papierosy mogą wyrządzić szkodę na zdrowiu znacznie szybciej. Do takiego zagrożenia doszło we wtorkowy późny wieczór w jednym z domów w podostrowskiej miejscowości Radłów na Osiedlu Robotniczym.

Straż pożarna otrzymała informację o pożarze baterii w e-papierosie. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej, 2 z Ostrowa Wlkp. i 1 OSP Radłów. Na miejscu zastano e-papierosa, którego faktycznie bateria zapłonęła, ale nie wyrządziła krzywdy właścicielowi.

W e-papierosach zamontowane są baterie litowo-jonowe. Kiedy wystawimy je na ekstremalne ciepło lub przedmiot nam upadnie, może dojść do niekontrolowanej utraty ciepła, czyli bardzo szybkiego wzrostu temperatury akumulatora, co prowadzi do jego eksplozji. W tańszych urządzeniach mogą znajdować się źle zaprojektowane akumulatory, które rozszerzają się podczas ładowania. To doprowadza do wyginania się elektrod, co skutkuje zwarciem i eksplozją.

W internecie można znaleźć wskazówkę, że urządzenia waporyzacyjne przeznaczone do ładowania przez port USB, należy ładować tylko za pomocą dostarczonej ładowarki, a nie dowolnej, którą macie w domu. Nie powinno się używać e-papierosa podczas ładowania, ponieważ prąd z ładowarki jest większy i dodatkowo nagrzewa baterię. Ładowanie powinno odbywać się na płaskiej, twardej powierzchni z dala od łatwopalnych przedmiotów jak dywan czy firana.

Bateria w e-papierosie podgrzewa liquid, zamieniając go w aerozol, który jest wdychany przez użytkownika.

Stomatolodzy ostrzegają, że używanie e-papierosów co prawda nie powoduje czernienia zębców, ale nikotyna w nich zawarta wywołuje różne skutki uboczne. Przykładowo zwęża naczynia krwionośne, co może doprowadzić do cofania się dziąseł. Wykazano też, że nikotyna wywołuje suchość w ustach i wzrost liczby bakterii. Stąd już krótka droga do próchnicy zębców i chorób przyzębia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Nowe ostrzeżenie pogodowe
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Siara
1 miesiąc temu

Mają rozmach s…

Miejscowy*
1 miesiąc temu

Trzeba było dzwonić po Brauna z gaśnica a nie 3 zastępy straży do jednego papierosa,ja bym obciążył dyspozytora 112 kosztami!!! Oraz dzwoniącego bo gaśnica podstawowo powinna być w domu,w kotłowni mam dwie…

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu by Miejscowy*
ala
odpowiada  Miejscowy*
1 miesiąc temu

Gaśnicą gasić baterię litowo-jonową?
Podsycisz tylko ogień Mistrzu doradzania !!

John
1 miesiąc temu

Plastikowe słomki są zakazywane, jest problem z jednorazowymi foliówkami, silniki spalinowe są rzekomo nieekologiczne, ale papierosy elektroniczne, w tym jednorazowe są ok. Jak można się truć takim syfem…

Ostrowianin
1 miesiąc temu

Trzy zastępy straży do e papierosa? To ile pojedzie do samochodu elektrycznego trzysta?

Janosik
1 miesiąc temu

Opamiętajcie się. Trzy zastępy do jednego papierosa (baterii)???

Przedstaw się
odpowiada  Janosik
1 miesiąc temu

Ja się dziwię że dali radę w takich wątłych siłach:)

Witek
odpowiada  Janosik
1 miesiąc temu

Nie było gaśnicy w domu?

Omnires
1 miesiąc temu

Nie wiem jakim trzeba być tumanem, imbecylem, niepełnosprawnym i upośledzonym umysłowo, żeby do baterii WZYWAĆ straż pożarną.
Naprawdę nie wiem…
No ale jeśli mamy takie społeczeństwo, że każdy polaczek swój głos oddaje albo na Malągową albo na Kopaczową i tak w kółko za każdym razem co wybory, to nie dziwię się, że ci sami niepełnosprawni umysłowo później do baterii od epapierosa wzywają trzy straże.
Gamonie! Coraz bardziej jest mi wstyd, że jestem jednym z was.

Andrzej
odpowiada  Omnires
1 miesiąc temu

Takie społeczeństwo .

Szalony Doktorek
odpowiada  Omnires
1 miesiąc temu

Masz rację polusy to durny naród. Czasy szprycowania pokazały ,, inteligencję ” narodu. Jest mała mniejszość inteligentnych i kumatych polusów, ale to niestety wciąż jest mniejszość a reszta baranów za nic nie chce zmądrzeć. 😥

Berlaymont
odpowiada  Omnires
29 dni temu

A Marylin Maląg to już podobno nie mieszka w Ostrowie w domku z kochającym mężem.
Ciekawe gdzie zaszyła się ex ministrantka RODZINY: w górach? Nad morzem ? W Poznaniu? W Kaliszu?
Ktokolwiek wie…ktokolwiek słyszał….

ktoś
odpowiada  Berlaymont
29 dni temu

Podobno, prawdopodobnie, mojej znajomej sąsiadki zięciowi wydawało się, że ktoś chyba coś niewyraźnie mówił….

13
0
Napisz co o tym sądziszx