Atak na radnego

Udostępnij
Tweet

Koalicja Obywatelska, której głównym fundamentem jest Platforma Obywatelska, poniosła sromotną porażkę w Radzie Miejskiej. Poza przegranym głosowaniem za odwołaniem z funkcji wiceprzewodniczącej Marzenny Nowak z PiS, stracili radnego, którego zrobili przewodniczącym Rady Miejskiej. Damian Grzeszczyk złożył rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej.

Damian Grzeszczyk uzasadniał, że decyzja ta dojrzewała w nim kilka miesięcy. Po ostatniej sesji „został wręcz zmuszony do niej”. Grzeszczyk przekonuje, że decyzja była przemyślana.

Było wiele powodów: – blokowanie pieniędzy na dokończenie modernizacji Ronda Bankowego, chęć podwyższenia diet radnych – co forsowało kilka osób z Koalicji Obywatelskiej. – storpedowano pomysł osiągnięcia kompromisu i rozszerzenia prezydium Rady Miejskiej do trzech wiceprzewodniczących. – wymieniał Damian Grzeszczyk.

– Chcę być radnym niezależnym. Atmosfera w klubie spowodowała, że to była konieczna dla mnie decyzja. – dodał Grzeszczyk.

– Oceniam to jako brudną grę w celu zdyskredytowania mnie. – mówił z żalem przewodniczący rady.

Jarosław Urbaniak, szef lokalnej Platformy poinformował, że nie ma miejsca w strukturach dla „zdrajców”. Jednocześnie nie przeszkadzało mu gdy pozbawił funkcji wiceprezydenta Ostrowa Wlkp. Beatę Podsadną, jedną z założycielek ostrowskiej Platformy Obywatelskiej, i na jej miejsce mianował Marlenę Maląg, późniejszą minister z Prawa i Sprawiedliwości. Nie przeszkadzało mu również, że jego bliscy współpracownicy m.in. Sylwia Nowicka była w koalicji PO-PiS w Radzie Powiatu Ostrowskiego.

Jeden z sympatyków Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że jest gdzieś problem w strukturach Platformy Obywatelskiej, skoro co wybory tracą radnych, którzy wychodzą z tego klubu. Nieoficjalnie mówi się, że decyzje nie są konsultowane w całym gronie, a narzucane przez starą gwardię ostrowskiej PO.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zwolnione z pracy za brak staników
Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
1 miesiąc temu

„W platformie nie ma miejsca dla ZDRAJCÓW” 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ola
1 miesiąc temu

Byle co z tego mecenasa,było trzeba odejść przed wyborami i ciekawe jaki byłby wynik.Zrobiłeś synek swoich wyborców w karolka,wstyd

Kaczmarek
1 miesiąc temu

Rondo bankowe to porażka

bul
1 miesiąc temu

Dziękuje panie adwokacie.
Kidy kiedyś będę musiał skorzystać z usług adwokackich …to jestem Pańskim klientem.

58
0
Napisz co o tym sądziszx