OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Atak na radnego

Atak na radnego

Koalicja Obywatelska, której głównym fundamentem jest Platforma Obywatelska, poniosła sromotną porażkę w Radzie Miejskiej. Poza przegranym głosowaniem za odwołaniem z funkcji wiceprzewodniczącej Marzenny Nowak z PiS, stracili radnego, którego zrobili przewodniczącym Rady Miejskiej. Damian Grzeszczyk złożył rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej.

Damian Grzeszczyk uzasadniał, że decyzja ta dojrzewała w nim kilka miesięcy. Po ostatniej sesji „został wręcz zmuszony do niej”. Grzeszczyk przekonuje, że decyzja była przemyślana.

Było wiele powodów: – blokowanie pieniędzy na dokończenie modernizacji Ronda Bankowego, chęć podwyższenia diet radnych – co forsowało kilka osób z Koalicji Obywatelskiej. – storpedowano pomysł osiągnięcia kompromisu i rozszerzenia prezydium Rady Miejskiej do trzech wiceprzewodniczących. – wymieniał Damian Grzeszczyk.

– Chcę być radnym niezależnym. Atmosfera w klubie spowodowała, że to była konieczna dla mnie decyzja. – dodał Grzeszczyk.

– Oceniam to jako brudną grę w celu zdyskredytowania mnie. – mówił z żalem przewodniczący rady.

Jarosław Urbaniak, szef lokalnej Platformy poinformował, że nie ma miejsca w strukturach dla „zdrajców”. Jednocześnie nie przeszkadzało mu gdy pozbawił funkcji wiceprezydenta Ostrowa Wlkp. Beatę Podsadną, jedną z założycielek ostrowskiej Platformy Obywatelskiej, i na jej miejsce mianował Marlenę Maląg, późniejszą minister z Prawa i Sprawiedliwości. Nie przeszkadzało mu również, że jego bliscy współpracownicy m.in. Sylwia Nowicka była w koalicji PO-PiS w Radzie Powiatu Ostrowskiego.

Jeden z sympatyków Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że jest gdzieś problem w strukturach Platformy Obywatelskiej, skoro co wybory tracą radnych, którzy wychodzą z tego klubu. Nieoficjalnie mówi się, że decyzje nie są konsultowane w całym gronie, a narzucane przez starą gwardię ostrowskiej PO.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  RYK SILNIKÓW POD LUPĄ POLICJI! Niektórzy się zdziwili.
58 komentarzy
Mieszkaniec wioski Smerfów
2 lat temu

Urbaniak to bufon mający ludzi gdzieś i nie liczący się z nimi, wystarczy sobie przypomnieć co zrobił dla miasta jako prezydent? Praktycznie nic,a do tego się ośmieszył dając nagrodę pieniężną wice prezydent Maląg za zaangażowanie w pomoc na dworcu podróżnym w 2012 roku gdy utknęli przy zerwanej sieci trakcyjnej (niestety nie mogła dotrzeć bo miała śnieg przed domem 🤦🤣). I takich mamy włodarzy naszego miasta – nic od siebie ale drugiemu trzeba dopiec, nawet z własnej partii. Nieważne czy dla dobra mieszkańców – liczy się lojalność.

John
2 lat temu

Tak, tak pamiętam jak był prezydentem. Dzięki niemu mamy fontannę na placu 23stycznia za 700.000tys zł. Dziękuję temu Panu.

Xxx
odpowiada  John
2 lat temu

Po ile takie fontanny chodzą? Bo nie mam odniesienia czy to tanio czy drogo.

Obserwator
2 lat temu

zasada jest jedna – można przejść do PO/KO i to jest ok, to jest słuszny kierunek, pożądany i to wzór do naśladowania. Sytuacja odwrotna to zdrada, sprzedanie się, brak kręgosłupa moralnego, łajdactwo, korupcja polityczna itp. Proszę to przyjąć do wiadomości i nie dyskutować

Przedstaw
odpowiada  Obserwator
2 lat temu

Heh to prawda. PO/KO uważa się za jedyną słuszną opcję, jest dokładnie jak opisałeś:) Ja na nich nigdy nie głosowałem, stado podobne do pisowców, ale jak już w innym komencie napisałem, jeśli jakiś kandydat startuje z ramienia jakiejś tam partii to z powodów honorowych nie powinien zmieniać barw. Dotyczy to wszystkich! Sam od lat jestem konfederatą, ale przybłędy z innych partii strasznie mnie wk…ją. Jak pisówa Siarkowska która po latach budowania bolszewizmu kościelnego w PiS nagle znalazła się w Konfie, albo teraz Tomczak, też dawny pisior. Tfu! Nie lubię takich farbowanych lisów.

Zirytowany sytuacją w Ostrowie
2 lat temu

Ostrowianie mówią NIE polityce Urbaniaka i PO. Urbaniak przeproś polskich żołnierzy. Bierz Tuska ze sobą i na granice z Białorusią pilnować granic, a nie w Sejmie cztery literuy usadziłeś w ławach poselskich i pierdzisz w stołek. Od pana Damian to się odpier… bo do pięt mu nie dorastasz.

Adam
odpowiada  Zirytowany sytuacją w Ostrowie
2 lat temu

Ale tych żołnierzy na granicy kazał aresztować prokurator mianowany przez pis, wierny kapral Ziobry i Dudy. To on prowadzi tę sprawę i chce dla nich wyroku.

poco
odpowiada  Adam
2 lat temu

gadasz bo bóg dał ci gębe a czy wiesz co gadasz

Heheszek
2 lat temu

W Ostrowie wyłącznie stare gwardie. Aktualnie przy sterach stara gwardia z SLD.

młody gniewny
odpowiada  Heheszek
2 lat temu

z c9ichym koalicjantem z PiS

Ostrowiak
2 lat temu

Niech Urbaniak wypier… Pamiętasz Urbaniak słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach? Przeproście platwusy i won!!!

aaa
2 lat temu

Przypomnijmy kadencję, która dopiero dobiegła końca – powiat ostrowski. Kto jeszcze na początku roku był wicestarostą z PiSu – pan Pacholczyk, a starosta skąd? No pan Rajski z Koalicji.

Bogdan
odpowiada  aaa
2 lat temu

Przypominam, że pan Rajski też wtedy wyleciał z PO i działał pod szyldem Stowarzyszenia. Po 5 latach dostał od Urbaniaka rozgrzeszenie, ciekawe za co??

Dario
odpowiada  Bogdan
2 lat temu

I też rozgrzeszenie dostał p. Torzynski

PL
2 lat temu

Czy zdrajca Grzeszczyk zdaje sobie sprawę że w wyjątkowo ordynarny sposób oszukał wyborców którzy na niego głosowali skoro rzekomo już przed wyborami planował odejście z PO

True
odpowiada  PL
2 lat temu

A jak to oszukal skoro jest bezpartyjny?

Myślący
odpowiada  True
2 lat temu

Wyborców

Adam
odpowiada  PL
2 lat temu

Bo wszyscy sympatycy pisu to zdrajcy, złodzieje i sprzedawczyki.

poco
odpowiada  Adam
2 lat temu

znów się wypowiadasz a jabłko od ewy wpierdzieliłeś i won z raju

Tom
2 lat temu

no i git, szacun panie Grzeszczyk, pracować dla dobra miasta, a nie dla partii.

Stifler
2 lat temu

Przecież ten dzban nie potrafi się wypowiedzieć,

58
0
Napisz co o tym sądziszx
×