Boże Ciało 2024 – RELACJA i ZDJĘCIA

Udostępnij
Tweet

Kolejny raz podczas procesji Bożego Ciała dopisała pogoda. To co jednak należy podkreślić to trafne przesłanie kapłanów do zgromadzonych wiernych.

Podczas jednej ze stacji ksiądz zwrócił się do wiernych pytając, czy wychodząc ze świątyni są oni radosnymi ludźmi, czy podczas rozmów dają świadectwo, że wysłuchali czegoś interesującego podczas nabożeństwa i wynieśli wartości? Faktycznie wielu ludzi w Polsce zdaje się być ludźmi smutnymi i daleko im do scen z amerykańskiego kościoła, gdzie radośnie śpiewa się. Są też zdania, że czasami Ci zagorzali katolicy są bardziej mściwi i mniej serdecznie niż osoby niepraktykujące.

Kapłan podkreślił, że wielu znajomych wiernych nie chodzi do kościoła. – Może niech odczują w naszych gestach, że warto do nas dołączyć – powiedział zachęcająco.

– Cieszę się, że jest nas tu dziś tylu. Obecny dziś z nami Biskup prosił, żeby kroczenie za Jezusem nie skończyło się na Bożym Ciele. – powiedział ksiądz.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

77 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
15 dni temu

a Dino oferowali kwiatki do sypania na procesje,pognite,stare,zwiedniete za jedyne 9,99zl,wstyd,ja dzieciom na działkach za darmo dawałem piekne świeże kwiatki

Starosta
15 dni temu

Włodek z PiS zapił że go nie było?

77
0
Napisz co o tym sądziszx