Boże Ciało 2024 – RELACJA i ZDJĘCIA

Udostępnij
Tweet

Kolejny raz podczas procesji Bożego Ciała dopisała pogoda. To co jednak należy podkreślić to trafne przesłanie kapłanów do zgromadzonych wiernych.

Podczas jednej ze stacji ksiądz zwrócił się do wiernych pytając, czy wychodząc ze świątyni są oni radosnymi ludźmi, czy podczas rozmów dają świadectwo, że wysłuchali czegoś interesującego podczas nabożeństwa i wynieśli wartości? Faktycznie wielu ludzi w Polsce zdaje się być ludźmi smutnymi i daleko im do scen z amerykańskiego kościoła, gdzie radośnie śpiewa się. Są też zdania, że czasami Ci zagorzali katolicy są bardziej mściwi i mniej serdecznie niż osoby niepraktykujące.

Kapłan podkreślił, że wielu znajomych wiernych nie chodzi do kościoła. – Może niech odczują w naszych gestach, że warto do nas dołączyć – powiedział zachęcająco.

– Cieszę się, że jest nas tu dziś tylu. Obecny dziś z nami Biskup prosił, żeby kroczenie za Jezusem nie skończyło się na Bożym Ciele. – powiedział ksiądz.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

77 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OBYWATEL
16 dni temu

Biedny redaktorku a gdzie zdjęcia z Eucharystii i błogosławieństwa Biskupa na rynku na cztery strony świata oraz na klęczkach historyczne oddanie Miasta przez Przewodniczącego Rady Rady Miejskiej we władanie Sercu Chrystusa. To były najważniejsze momenty naszej Procesji z okazji Święta Bożego Ciała.

Do OBYWATEL
odpowiada  OBYWATEL
15 dni temu

Sam jesteś biedny ale mentalnie,typowa gadka nawiedzonego patokatola. Co on ma do oddawania? Niech się zaangażuje ale dla miasta bo miasto to ludzie,podatnicy i wyborcy. A klęczeć to politycy powinni klęczeć przed ludźmi i dziękować za głosy. Tępota sredniowieczna w 21 wieku.

Ostrowianka
odpowiada  Do OBYWATEL
15 dni temu

W XXI w żyja tacy dexxle jak ty . Żałosny maluczki ludziku POzbawiony człowieczeństwa
i rozumu na rzecz nienawiści .

Do Ostrowianka
odpowiada  Ostrowianka
15 dni temu

No i odezwał się głos miłosierdzia typowego Polaczka – katolika. Najpierw na procesję żeby ludzie widzieli a potem opluć jadem i żadnych wniosków wyciągniętych z kazania. Brawo, Łostrowianko!!!🤦🙊

Andrzej
odpowiada  Do Ostrowianka
15 dni temu

Katolicy tacy są.

Olo
16 dni temu

Czy ludzie obchodzący to święto mogliby ludziom traktujących ten wolny dzień jako możliwość odpoczynku od pracy, dali w spokoju odpocząć? U mnie na osiedlu właśnie ci katolicy od rana wiercą i szlifują. Mieli przerwę chyba tylko na procesje.

Janek
odpowiada  Olo
15 dni temu

Trzeba było iść dobrowolnie do pracy…

Andrzej
odpowiada  Olo
15 dni temu

I o to naprawde chodzi, wolny dzien

Prawda
16 dni temu

Jak maszerują tęczowi, różowi to wszystko jest ok. Tak jak poniżej jeden Pan napisał Bóg kocha wszystkich . Niech przyjdą na procesje nikt ich nie wygna. Ja się zgodzę z tym co ksiądz powiedział. Że duża cześć która chodzi do kościoła to fałszywi ludzie. Jestem wierzący i mówie to otwarcie. Miłego weekendu.

Ewi
16 dni temu

Faktycznie smutni. Tylko 5 osób było uśmiechniętych

Asd
16 dni temu

Barany boże xD

Dumny Baran Boży
odpowiada  Asd
11 dni temu

He he dobre tego jeszcze nie słyszałem 🙂 Nie wiedziałem ,że jestem Baranem Bożym 🙂 Dzięki ziomuś 🙂

Belzebub
16 dni temu

Ah ci mili, uczynni, serdeczni katolicy, zawsze pomoga blizniemu w potrzebie, widac to na ich szczerych radosnych twarzach, nigdy nie obgaduja bliznich za plecami, nigdy nikomu zle nie życzą, skromni pokorni uczynni.

Jan
odpowiada  Belzebub
16 dni temu

Komu Ty ostatnio pomogłeś oraz milczysz, nie obgadujesz, oczywiście wszystkim dobrze życzysz, jesteś uczynny. Toż Ty jesteś ideałem. (ps. Jednak nie jesteś ideałem, ponieważ obgadujesz bliźnich oceniając ich jacy to oni są be.)

obserwator
16 dni temu

Halo, wolaczki, mamy 2024 rok. Nauka i wiedza na wyciągnięcie ręki.

Zosia
odpowiada  obserwator
16 dni temu

no i właśnie ta nauka i wiedza jakoś udowodnić nie może że Boga nie ma…i cóż że mamy 2024 rok Bóg jest !!!

obserwator
odpowiada  Zosia
15 dni temu

O, Czajniczek Russella mi się skojarzył.
Ja mam dowieść, że czegoś nie ma, mimo, że nikt mi nie udowodnił, ze to jest. Oj głupi naród, głupi.

ja
odpowiada  Zosia
15 dni temu

Czyli jeśli czegoś nie widzę, nie słyszę a inni mi mówią że jest bo oni wierzą, to to jest? Bo nauka nie udowodniła że nie ma? Dziwna logika.

Andrzej
odpowiada  ja
15 dni temu

Dla jednych jest, dla drugich nie ma.

Dumny Baran Boży
odpowiada  ja
11 dni temu

Czyli znaczy ,że WiFi też nie istnieje ponieważ go nie widać nie czuć i nie słychać ??
Hmm…

Adaś
16 dni temu

to trzeba mieć mózg wyprany….” Podróż do Ciemnogrodu ” polecam serdecznie książkę Stanisława Kostki Potockiego tak bardzo znienawidzoną przez kościół za przedstawioną prawdę w niej i zarazem niebezpieczną dla kleru….Klerze ciemnogrodzki czego się tak boicie ?

Andrzej
odpowiada  Adaś
16 dni temu

Prawdy

.,
odpowiada  Adaś
16 dni temu

Ciemnogrodzianie na ulicach ,21 wiek ,a tu średniowiecze smutnych ,uciemiężonych katoli,

Adaś
odpowiada  .,
15 dni temu

Artykuł 11. Kawalerowie Zakonu Smorgońskiego wykonują przed obliczem Wielkiej Niedźwiadkowej Kapituły przysięgę wiecznej nienawiści ku wszelkiej oświacie,dobremu wychowaniu, dobremu smakowi, myślom liberalnym, zgoła zdrowemu rozsądkowi 😉
(podpisano) Wielki Mistrz Zakonu Smorgońskiego Mruczajło, kanclerz Liziłapa i sekretarz Głupkiewicz

Ostatnio edytowany 15 dni temu by Adaś
Tt
16 dni temu

Proponuję żeby duchowni zaczęli od siebie a nie manipulowali ludźmi górnolotnymi formulkami

Belzebub
odpowiada  Tt
16 dni temu

a po co? To dziala od wiekow, sredniowiecze zatrzymalo nas ludzi w rozwoju o jakies 1500 lat i jak widac dalej ma sie dobrze, mimo postepu i rozwoju ludzkosci.

Andrzej
odpowiada  Tt
16 dni temu

Fakt, od siebie,i bez pouczeń

suchy
16 dni temu

reprezentacja komuny z kryjomka i mezem z topoli na czele za baldachimem a wczśniej przez tyle lat gdzie byly te komuchy?

MacPhisto
odpowiada  suchy
16 dni temu

Bóg kocha wszystkich i nikogo nie wyklucza, a Ty kim jesteś by kogoś oceniać ??

katoliczka
odpowiada  MacPhisto
16 dni temu

tak,kocha wszystkich ale należy Mu się szacunek także w ubiorze,a nie krótkie spodnie,tischerty z angielskimi napisami i opięte,wypchane brzuszyska.

77
0
Napisz co o tym sądziszx