Ostrów znowu zalany (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

Zgodnie z alertem RCB przez Ostrów Wielkopolski przeszedł ulewny deszcz. Wiele miejsc znalazło się pod wodą, a do jej wypompowywania zaangażowano nie tylko miejscowe zastępy straży pożarnej, ale również jednostki OSP z okolicy. Pod wiaduktem na ulicy Brzozowej utknął samochód osobowy marki peugeot, którego kierowca źle oszacował poziom wody. Po wjechaniu do najniższego miejsca, woda najprawdopodobniej dostała się do wlotu powietrza i unieruchomiła silnik. Strażacy pomogli wydobyć pojazd w bezpieczne miejsce. Kierowca oraz pasażer wyszli o własnych siłach przed ich przyjazdem.

Strażacy otaśmowali wjazdy do wiaduktu i pojechali w kolejne miejsca. Niestety jeden z laweciarzy nie zauważył biało-czerwonej taśmy i przerwał ją. Następnie odjechał nie naprawiając taśmy. W wyniku tego po pewnym czasie do wody wjechał kolejny pojazd i unieruchomił się.

Kolejne miejsce to blok przy ulicy Konopnickiej, przy alei Słowackiego, gdzie woda wdarła się do piwnic. Ucierpiało ponad 100 mieszkańców z 70 mieszkań. W tej części woda wdarła się również do garaży. Mieszkańcy twierdzą, że problem zwiększył się od czasu kiedy firma telekomunikacyjna wykonała przewiert przez ścianę i teraz tym otworem wlewa się woda do piwnicy.

Strażacy wypompowywali wodę kilkoma pompami.

Trudna sytuacja była również na ulicy Harcerskiej, a także przy garażach w rejonie Konopnickiej/Wańkowicza/Bojanowskiego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

122 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Topielec
19 dni temu

Kiedy włodarze tego miasta ogarną, że nie można w nieskończoność rozbudowywać infrastruktury deszczowej bez zmiany średnicy głównej nitki jaką jest struga ostrowska….ile czasu im to zajmie? Niby tam mądre ludzie siedzą, ale praktyka weryfikuje.

Przedstaw sie. Ch..
19 dni temu

Czytajac ten text, o laweciarzu ktory przerwał tasmę i spowodował, ze auta zacczeły wjezdzac i sie topić, odnosze wrazenie, ze ludzie to doslownie idxxci. Idxxci ktorzy za kierownicą swojego bolidu dostają malpiego rozumu, a za przednią szybą widzą marchewke na kiju i jadą dalej nie widząc innych istotnych rzeczy w tym przeszkod terenowych, do ktorych zalicza sie zalany odcinek drogi tym bardziej pod wiaduktem. Doslownie młotki🤣🤣

logika
19 dni temu

Czy ktoś z Was kiedykolwiek widział, aby „miasto” czyściło kratki odpływowe w jezdniach? Tam są ogromne ilości piachu, ziemi i liści. Wszystko jest pozapychane. No i mamy efekt.

Tylko drzewa i krzewy.
19 dni temu

Beton jeszcze raz beton , osiedla bez zieleni , miedzy blokami tylko trawa zamiast drzew, Potem wielkie larum bo zalane piwnice. Nasadzcie dużo drzew korzenie odbiorą wodę i po problemie ,Tam gdzie po między blokami jest trochę drzew krzewów, nie ma problemu nie wody, w piwnicach .

Prawda zalała Ostrów
19 dni temu

PROSZE O WASZ GŁOS , – TERAZ SOBIE SAMI KUPCIE ŁOPATY , POMPY, I RÓBCIE PORZADEK W SWOICH ZALANYCH PIWNICACH PODWÓRKACH , I POZALEWANYCH GARAŻACH , BO ZATKANE STUDZIENKI ALBO WOGÓLE BRAK ODPYWU WODY .,

122
0
Napisz co o tym sądziszx