Wiceprezydent z wyrokiem. Zapowiedział walkę do końca

Udostępnij
Tweet

Dziś Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał nieprawomocny wyrok w sprawie przeciwko m. in. Mikołajowi Kostce, obecnemu wiceprezydentowi Ostrowa Wielkopolskiego. Zarzut dotyczył lat 2012-14, kiedy to zdaniem prokuratury mogło dochodzić do przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej.

Władze Ostrowa Wielkopolskiego wydały oświadczenie:

W związku z ogłoszeniem wyroku 22 maja br. przez Sąd I instancji Sądu Okręgowego w Kaliszu, informujemy, że Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego zamierza złożyć odwołanie do Sądu II instancji i dalej dowodzić swojej niewinności. Ponieważ wyrok jest nieprawomocny, prezydent Beata Klimek, zamierza kontynuować współpracę z zastępcą prezydenta Mikołajem Kostką do czasu ogłoszenia prawomocnego wyroku.

Wyrok Sądu Okręgowego w Kaliszu, I instancji, jest nieprawomocny.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
John
29 dni temu

Wg mnie, to Polska być dziwna kraja. Sąd zebrał dowody, rozpatrzył, konsultował z ławą przysięgłych-wyrok winny zawiasy na rok. I teraz podważa się w innej instancji wyrok. Kim ten gość jest? Jak Kowalski ukradnie rower to od razu ma wyrok i albo siedzi w areszcie albo działa w zieleni aby odrobić wyrok. A tu się taki trafi „cukiereczek” i mimo wyroku kasę trzepie, nietykalny niby… wymiotować się chce jak na to wszystko patrzę… I jak mamy nasze dzieci uczyć prawdy jak nawet na najniższym szczeblu sądy są nieskuteczne. Dramat.

Jacek
29 dni temu

Przez całą kadencję „opozycja” go akceptowała tak jak 145% za ciepło.

SUZUKI
30 dni temu

Ludzie nie uderzajcie w godność Polaka ,bo Polak się nigdy nie poddaje ,bo Polak tkwi na posterunku do samego końca.

35
0
Napisz co o tym sądziszx