Wiceprezydent z wyrokiem. Zapowiedział walkę do końca

Udostępnij
Tweet

Dziś Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał nieprawomocny wyrok w sprawie przeciwko m. in. Mikołajowi Kostce, obecnemu wiceprezydentowi Ostrowa Wielkopolskiego. Zarzut dotyczył lat 2012-14, kiedy to zdaniem prokuratury mogło dochodzić do przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej.

Władze Ostrowa Wielkopolskiego wydały oświadczenie:

W związku z ogłoszeniem wyroku 22 maja br. przez Sąd I instancji Sądu Okręgowego w Kaliszu, informujemy, że Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego zamierza złożyć odwołanie do Sądu II instancji i dalej dowodzić swojej niewinności. Ponieważ wyrok jest nieprawomocny, prezydent Beata Klimek, zamierza kontynuować współpracę z zastępcą prezydenta Mikołajem Kostką do czasu ogłoszenia prawomocnego wyroku.

Wyrok Sądu Okręgowego w Kaliszu, I instancji, jest nieprawomocny.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ewakuowano Galerię Ostrovia. Ciekawy powód
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
niepolityk
2 miesięcy temu

Poziom władz miasta godny podziwu.

ja
odpowiada  niepolityk
2 miesięcy temu

Jeden drugiego kryje, razem kradną.

Heheszek
2 miesięcy temu

Lojalność Pani Prezydent nie dziwi. W polityce tak to działa. I prawdą jest, że do momentu prawomocnego wyroku Vice jest niewinny.
Pozostaje jednak niesmak. Zarzuty są bardzo poważne i w pewnym sensie zostały ocenione przez sąd I instancji. Mieszkańcy nie muszą rozumieć zawiłości prawnych i czują, że coś jest nie tak.
Jak dla mnie lojalność względem Vice powinna polegać na przesunięciu go w mniej eksponowane i odpowiedzialne miejsce. Skoro sam nie czuję, że powinien odejść to należy dać mu dziurkacz, zszywacz i krzesło w sekretariacie i niech pracuje na mandat społeczny do momentu ogłoszenia prawomocnego wyroku. Ryzykowanie kariery jednej, nawet najlepszej osoby jest lepsze, niż ryzykowanie sprawami całego miasta.

.,
odpowiada  Heheszek
2 miesięcy temu

Do czasu zakończenia sprawy powinien zostać zawieszony ,ale przecież ,kto by chodził na mecze z becią,dramat

Staruch
2 miesięcy temu

Czyżby jakaś „czarna teczka” ?

Karol3414
2 miesięcy temu

Tylko jaki jest ten wyrok? Można się domyślać, że uznano go winnym, ale czemu nie można tego napisać?

Abc
odpowiada  Karol3414
2 miesięcy temu

Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego i były wiceburmistrz Jarocina Mikołaj K. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu za przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków oraz osiągnięcie korzyści majątkowej lub osobistej, których według śledczych miał dopuścić się w latach 2012-2014, kiedy był wiceburmistrzem Jarocina.

Wyrok nie jest prawomocny. Mikołaj Kostka zapowiada apelację. Jeśli jednak sąd apelacyjny podtrzymałby postanowienie sądu w Kaliszu, obecny wiceprezydent Ostrowa Wlkp. Mikołaj Kostka nie mógłby pełnić funkcji publicznych przez 2 lata.
Źródło: gazeta jarocińska

Krzys
2 miesięcy temu

Pani Prezydent już sam fakt iż sąd Instancji wydał wyrok powinna Pani zawiesić współpracę z wice jak to świadczy o Pani. W przypadku gdy wice udowodni swoją niewinność ma Pani prawo przywrócić go do swoich obowiązków, przecierz to jest to oczywista oczywistość. Pani postępowanie jest niezrozumiałe 🤷‍♂️.

Przedstaw się
2 miesięcy temu

To znaczy się że co? Jest złodziej czy nie? Co ludzie mają myśleć tero? Jeden sąd uznał ze jest złodziej ale tak aby wstępnie? I tero będą odkręcać sprawę że nie jest złodziej czy jak?

Andrzej
odpowiada  Przedstaw się
2 miesięcy temu

Tak tak, takie u nas prawo jest, a własciwie to wcale nie ma

Stifler
2 miesięcy temu

Na ledócha, pózniej w transport w Polskę,jak każdy skazany za niewinność,za darmo skazany, bo to funkcyjny tej wsi,Klimkowa i kompani od lapowek rakiety będą robić,a ten koperty będzie kleił za wniosek od wychowka,posadzić i tyle się mendy nauczą,tyle

Haiti
2 miesięcy temu

Wstyd żeby ktoś taki byl wice prez. miasta. Ciekawe dlaczego Klimek akurat wybrala takeigo cwaniaczka… KOSTKA nawet nie jest Ostrowianinem…

Herr Tusk
2 miesięcy temu

A niech ma coś mu się od życia należy.

Rozsądny
2 miesięcy temu

Gdzie w latach dotyczących tej sprawy pracował KOSTKA (rubika) ?

Z. Smyk
odpowiada  Rozsądny
2 miesięcy temu

Nie wiem, gdzie pracował i wydaje się, że nie ma to specjalnie znaczenia jeśli chodzi o tego typu zarzuty. Wyrok zapadł nie w sprawie o niepłacenie mandatów, czy alimentów.
Pan Kosta na czas śledztwa i procesu powinien być zawieszony w obowiązkach służbowych, aż do uprawomocnienia się wyroku.

Iza
odpowiada  Rozsądny
2 miesięcy temu

W Jarocinie

Waldemar
odpowiada  Rozsądny
2 miesięcy temu

był wiceburmistrzem Jarocina

35
0
Napisz co o tym sądziszx